romatizma geçer mi

ROMATİZMA KALITSAL BİR HASTALIKMIDIR AİLEDEN GEÇERMİ ROMATİZMA ÇEŞİTLERİ NELERDİR ROMATİZMA İYİLEŞİRMİ

Romatizma hastalığının pekçok çeşidi vardır. Romatizma Geçer mi? sorusunun cevabı romatizmanın çeşidine göre değişmektedir. Romatizma hastalığının bazı çeşitleri aileden kalıtımsal olarak geçebilir. Romatizma hastalığının öncelikle uzman bir doktor tarafından tespiti ve nedenlerinin araştırılması gerekir. Özellikle çocuklarda rastlanan romatizma hastalıklarında ailede romatizma hastalığının olup olmadığı araştırılır. Akraba evliliği çocukta romatizma hastalığı olmasının nedenlerinden biridir. Çocuklarda bademcik hastalığıda romatizmaya neden olabilmektedir. Yaşlılarda sık karşılaşılan bir sorun olması kalıtımsal olmasından daha ziyade hastalığın kaslarda ve kemiklerdeki yıpranma ile ilgili olduğu düşünülür.

Romatizma hastalığının iyileşme süreci romatizmanın çeşidine ve hastanın yaşına göre değişebilir. Erken teşhis edilen bazı romatizma türleri iyileşebilirken bazı romatizma çeşitleri tamamen iyileşememektedir. Şimdi dilerseniz romatizma çeşitlerini sıralayalım.www.kadinlariz.com

Romatizma Çeşitleri:

* Romatoid nodül,
* Ankilozan Spondilit,
* Osteo Artrit,
* Psöriyatik Artrit,
* Osteoporoz,
* Spondilo Artropati,
* Polimiyalji Romatika,
* Fibromiyalji,
* Lupus,
* Sjögren Sendromu,
* Raynaud Fenomeni,
* Karpal Tünel Sendromu,
* Behçet Hastalığı,
* Gut Hastalığı,
* Ailevi Akdeniz Ateşi.

 


 

One Comment

  • internet marketing
    20 Ekim 2012 | Permalink |

    OSTEOARTRİT (eklemlerde kireçlenme): En sık görülen eklem hastalığıdır. Eklem kıkırdağının yapısının bozulması ve zamanla kaybolması bu hastalığa yol açar. Kanda iltihap göstergelerinde artışa yol açmadığından halk arasında iltihaplı olmayan romatizma olarak bilinir. 40 yaşından önce görülmesi nadirdir. 70 yaş üstü bireylerin dörtte üçünde bu hastalığa ait bulgular görülür. En sık diz, kalça, el parmak eklemlerinde görülür. Hastalarda ağrı, hareket kısıtlılığı ve el-ayak parmaklarında şekil bozukluğuna yol açar. İdeal bir tedavisi yoktur. Zaman zaman ağrı kesici ilaçlardan yararlanılabilir. Ancak kilo alınmaması, düzenli egzersiz yapılması, süt ve süt ürünlerinin düzenli tüketilmesi bu hastalığın önlenmesinde son derece önemlidir.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *