sağlıklı yaşama çabası takıntı oluyor

SAĞLIKLI YAŞAMAYA ÇALIŞMAK SAPLANTI OLUYOR

Özellikle son yıllarda hormonlu, gdo’lu gıdalar, radyasyon, stres gibi nedenlerle sağlık sorunlarında bir artış ortaya çıktı. Buna bağlı olarak insanlar artık daha sağlıklı yaşayabilmek için yediklerine, içtiklerine ve hayat standartlarına daha bir özen gösterir oldular. Fakat bazı insanlar sağlıklı yaşama olayını abartıp takıntı haline getirebiliyorlar. Hatta kendinize bir dikkat edin sürekli sağlıklı yaşamalıyım takıntısı sizde de oluşmaya başlamış olabilir. İşte uzmanlar bu konuda açıklamalar yapıyorlar.

Sağlıklı yaşamak için sürekli çaba harcamanın, insan sağlığını olumsuz etkilediği bildirildi. Almanya’nın Köln kentindeki Psikiyatri Hastanesi Başhekimi Dr. Manfred Lütz, ‘mükemmel sağlık için uğraşanların yaşama sevinçlerini yitirdiklerini’ açıkladı. Sağlığa dikkat edilmesinin önemli olduğunu belirten Dr. Lütz, “Ancak kaçınılmaz hastalıklarda, insan hayatının ayrılmaz acılarında ve belki de ölümde bile, bizi mutlu edebilecek bir ders çıkarmasını bilmeliyiz” dedi.

Sağlıklı yaşamaya çalışmanın günümüzde bir saplantı haline geldiğini ifade eden Dr. Lütz, insanların sağlıklı yaşam adına kendilerini mutsuz ettiklerini, bir uzmandan diğerine koştuklarını, zevk aldıkları şeyleri yapmaktan vazgeçtiklerini söyledi. Dr. Lütz, “Sağlık tabii ki çok önemli, ama her şeyden daha önemli değil” diye konuştu.

Sizlerde sağlıklı yaşam takıntısına sahip misiniz? Özellikle çocuklarımız için yapıyoruz bence. Aman mikrop kapar, sağlıklı olması için şunu yesin olmadı bunu da yesin. Evet dikkat edelim sağlık hayatımızda en önemli etken fakat abartmayalım öyle değil mi sevgili okuyucularım. Umarım sağlıklı ve mutlu insanlar oluruz…www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *