sürekli yorgunluk hissi

SÜREKLİ YORGUNLUK VE HALSİZLİK

Sürekli olarak bir yorgunluk ve halsizlik hissi yaşıyorsanız. Kendinizi zinde hissedemiyor ve hep bitkin bir gün yaşıyorsanız. Önerilerimize kulak verin.

Sağlıklı uyku önemlidir.

Gürültü, stres yaşatır ve stres tansiyonu yükseltir. Sonuçta sürekli halsiz ve uykulu oluruz. Bunun için size önerimiz, yatak odanızdan saat gibi ses çıkarabilecek tüm eşyaları kaldırmanız olacaktır.

Kahve ve çay çok az yada çok içilmemelidir.

6 fincandan sonrası zarar. Kafein uyarıcı etki yapar, yani beyne daha fazla enerji emri verir. Günde 3 fincan kadar çay veya kahve içersek, bu canlandırıcı özellikten iyi şekilde faydalanırız. Fakat miktar ikiye katlanırsa, kafein ve tein, vücudumuzdaki demiri emer. Bu durumda beyin ve kalbe yeterli oranda oksijen gitmez. Sonuçta kendimizi çok yorgun hissederiz.

Karbonhidrat uyku hapı etkisi yapar.

Tüm karbonhidratlar, aç karnına yenildiği zaman ağırlık yapar. Siz siz olun, aç karnına bu besinleri tüketmemeye özen gösterin.

Yeterince su içmek önemlidir.

Her gün yaklaşık 8 bardak su içmemiz gerekiyor, yoksa hissedilir bir biçimde enerji boşluğuna düşeriz. En iyisi, her saat başı içine biraz limon suyu sıkılmış bir bardak su içmektir.

Cep telefonuna Dikkat.

20 dakikadan uzun telefon görüşmelerinin uyku hipnozu gibi bir etki yaptığı ortaya çıktı. Dolayısıyla, uzun süreli ve sık olarak telefonla konuşmak bizi yorar.

Duş alırken

Suyun sıcaklığı vücut sıcaklığının çok üzerindeyse bünyemiz uyku getiren hormonları fazlasıyla salgılamaya başlar. Akşamları iyi uyumak için sıcakla, sabahları enerji depolamak için ılık suyla yıkanın!

Bazı besinlere karşı dayanıksız olabilirsiniz

Her şeyi doğru yaptığınız halde zinde değilseniz, “çölyak” hastası olabilirsiniz. Bu bünyenizin tahıl nişastalarını işleyememesi anlamına gelir. Baş ağrısı ve yorgunluktan şikâyet eden bu kişilerin buğday, arpa gibi tahıllardan uzak durması gerekir.

Kola bünyeyi aside boğar

Az harekete bir de aşırı kola, çay ve et tüketimi eklenirse, bünyede aşırı asit meydana gelir. Sonuçta da dolaşım bozuklukları, migren, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi rahatsızlıklar yaşanır.

Gürültü de yorar

Uzun süreli gürültüye maruz kalan insanların enerjisi tükeniyor. Bağıra çağıra konuşan insanların arasında olmak bile insanı yormaya yetiyor.

Flüoresan ışığı kronik esnemeye neden olur

Flüoresan ışık, öğrenme ve konsantrasyon yetimizi yüzde 60 oranında düşürür. Gün içinde saatlerce bu ışığa maruz kalan birinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı ispatlandı. Bu da kronik yorgunluğa neden olabilir.

Küften uzak durmalı

Bulunduğunuz ortam yeterince havalanmıyorsa küf oluşabilir. Bünye, küfe tıpkı mikroplarda olduğu gibi karşılık verir, bununla mücadele eder. Bu da açıklanamayan sürekli yorgunluğa neden olabilir.

 


 

6 Comments

 • Gülce Eker
  22 Aralık 2010 | Permalink |

  Bu sürekli yorgunluk hali bir arkadşımda hastalık haline gelmişti; asteniymiş bu hastalığın adı da. doktoru sitrülin malat destekli tedavi uygulamıştı kendisine

 • Meral Küçükoğlu
  24 Aralık 2010 | Permalink |

  Gülce Hanım’a hak vermemek elde değil kendimden biliyorum ne çekmiştim zamanında. Vay be demek sizin doktorunuzda stimol önermiş size, benimki de öyle yapmıştı. Teşekkürler, iyi günler

 • Aynur Kocaoğlu
  30 Aralık 2010 | Permalink |

  Selamlar ben de stimol kullanmak istiyorum, çok faydalıymış denilene göre acaba herhangi bir yan etkisi var mı bu ilacın, bilgilendirirseniz sevinirim, iyi günler

 • admin
  31 Aralık 2010 | Permalink |

  Merhaba sizin için araştırdım ve ilaçla ilgili yazılan yan etkisi mide yanması yapabiliyormuş. Bunun yanında kullanıcı yorumları da iyi yönde görünüyor. Kullananlar memnun bu takviye ilaçtan. Fakat içeriğine baktığımda kimyasal maddelerde içerdiğini gördüm. Bunun yerine enerji verici bitkisel bir ürünü size tavsiye edebilirm. Kore kırmızısı ginseng stimol ilaçtan daha pahalı fakat hem doğal ve bitkisel hem hiç bir yan etkisi yok hemde gerçkten pekçok hastalığa da iyi gelen bir şifası var. Fakat bu ürününde çok taklitleri var. Eğer güvenilir bir kaynaktan almayı düşünürseniz bana yazın size yardımcı olurum. Sağlıklı günler dileğiyle…

 • Gencer Türkoğlu
  03 Ocak 2011 | Permalink |

  Sayın Aynur Hanım,

  Ben de kullanıyorum bahsedilen stimol adlı destekleyiciyi ve herhangi bir yan etkisini görmedim, başarılı bir ilaç diyebilirim

 • ipekk
  22 Temmuz 2011 | Permalink |

  bna çok yardımcı oldunuz hepinizi çok tşkkür ederim =)

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *