zencefil kansere şifa oluyor

BİNBİR DERDE DEVA ZENCEFİL KANSERE DE ÇARE OLUYOR

Zencefilin insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor. Peki zencefilin çağımızın hastalığı kansere de çare olduğunu biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız şifa kaynağı zencefil bazı kanser çeşitleri için çare oluyor.

Zencefil Yumurtalık Kanseri tedavisinde tüketildiğinde kanser hücrelerinin küçülmesine hatta yokolmasına dahi neden olabilmektedir. Yalnız unutmayınız ki doktorunuzun önerisiyle kullanmalısınız.

Zencefil Kolon Kanserini önlemektedir, kolorektal kanser hücrelerinin hızlı büyümesini engelleyebildiği araştırmalarca desteklenmektedir.

Ayrıca Radyoterapi veya kemoterapi tedavisinde oluşan mide bulantıları için yemekle beraber zencefil tüketildiğinde bulantıyı azaltmaktadır.

Zencefil Nasıl Tüketilmelidir:

Zencefil iki ayrı şekilde tüketilir. Zencefili toz olarak almaktansa daha çok tazesini almaya çalışın, tazesi artık birçok markette de satılmaktadır. Yumru şekilli olan bu bitkiden ince bir dilim kesip, kabuklarını soyup, rendeleyerek bitki çaylarınıza ilave edebilir veya dilim olarak sebze yemeklerinize katıp sebze ile beraber pişirebilirsiniz. Ayrıca kurabiye veya kek içerisinde de oldukça güzel bir aroma vermektedir. Yada taze zencefili balın içine rendeleyerekte yiyebilirsiniz.

Zencefil Nasıl Saklanmalıdır:

Zencefili taze olarak alıp tüketmek en etkilisi ama saklama koşulları da önemli çünkü zencefil kesildikten sonra oda koşullarında çok çabuk küflenebilmekte. Bunu önlemek için zencefili aldıktan sonra rendeleyip derin dondurucuda saklayabilir ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *