çakşır otu

ÇAKŞIR OTU FAYDALARI VE KULLANIMI
Çakşır otu nedir:
Maydanozgiller (Umbelliferae) Familyasındandır. Türkiye’de Doğu, Orta, Güney ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yetişir. Gövdeleri silindir şeklinde veya köşeli, sarı renkli çiçekler açan yüksek boylu otlardır. Yapraklar büyük, çok parçalı ve parçalar iplik şeklindedir. Çiçekler şemsiye şeklindeki durumlarda toplanmışlardır. Çoğunluğu Akdeniz bölgesinde yetişen 60 türü vardır. Memleketimizde 17 ferula türü tabii olarak yayılış gösterir.

Çakşır Otunun Kullanıldığı yerler:

Çok eski tarihlerden beri bilinen ve kullanılan bir bitkidir. Doğu Anadolu’da haşlanıp acılığı giderildikten sonra gıda olarak kullanılır, turşusu yapılır. Ayrıca hayvan yemi olarak da kullanılır. Çakşırotu, kökleri toz edilip bal ile karıştırılıp kudreti arttırıcı olarak da kullanılmaktadır.

Çakşır Otunun Faydaları:
* Cinsel gücü ve isteği arttırıcı, etkili bir afrodizyaktır.
* Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir.
* Erkelerde sperm azlığı Azosperm için etkili bir bitkidir.
* Erkeklerde cinsel gücü artıran, kısırlığa çare olan ve çocuğu olmayan sperm azlığı olanlar için mükemmel şifalı bir bitkidir.
* Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur.
* Sinirleri rahatlatır.
* Astım ve bronşitte faydalıdır.

Çakşır Otu ve Kökü Nasıl Kullanılır:
Çakşır Otu Kökü kurutulup toz haline getirildikten sonra bal ile macun yapılarak kullanılır. 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı çakşır kökü olacak şekilde hazırlanan çay da içilebilir. Çakşır Otu düzenli kullanıldığında olumlu etkileri görülmektedir.

 
facebook share twittershare

Benzer yazılar

Digg it! Add to del.icio.us Add to Reddit Bookmark to Simpy Add to Yahoo MyWeb2 Add to BlinkBits Blink this Post Add to Blogmarks Bookmark to Co.mments! Add to Connotea Add to Fark Add to Feed Me Links Add to Furl Add to Ma.gnolia Add to Newsvine Add to Netvouz Add to Scuttle Add to Shadows Add to Spurl Add to StumbleUpon Add to Technorati Add to Wists
 

4 Comments

 • bilal yeşil
  12 Ocak 2011 | Permalink |

  çakşır macunu ile gücünüze güç katın..

 • yalçın
  29 Mart 2012 | Permalink |

  merhabalar arkadaşlar çakşır otunu alırken herşeyden önce tazeliğinden emin olmalısınız nasılmı emi,n olacaksınız.. çakşır kökünü kokladığınızda eger tazeyse havuç gibi kokar.. çakşır otu kökünü alırken erkeklerin erkek bayanlarında dişi çakşır kökü alması gerekmektedir aksi takdirde baş agrısı ve depresyon yapabilir.. azosperm tedavisinde(sperm azlığında)keçi boynuzu pekmezi kullanldığında canlı sperm sayısında artış görüldüğü herbalis doktorlar tarafından gözlenmiştir (glikoz şurubu içermeyen pekmezler tüketilmelidir).. sertleşme sorununu ise çoban çökerten bitkisi damarlarda plak olşumunu engelleyerek tedavi etmektedir.. gerek sorularınız gerekse bu ürünlerle ilgili sipariş vermek için 0506 907 8610 numaralı telefonumdan ulaşabilirsiniz.. saglıklı ve şifalı günler geçirmeniz dileklerimle..

 • hataystore.com
  04 Haziran 2012 | Permalink |

  Merhaba;
  Çakşır otu Hatay’da yetişmektedir ve hataystore.com sitesinde her zaman bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için
  hataystore.com

 • SiNA BAHARATCİ VE ŞİFALI BİTKİLER
  22 Eylül 2012 | Permalink |

  sperm sayı hareket morfoloji hız kesin çözüm bizde tecrübe ile sina baharatci 05364297315

Yorum Yazın

Yorum bölümüne yorum ekle, veya konu sayfası na kendi sitenden. Sen link verebilirsin ayrıca RSS yoluyla bu yorumlara abone olabilirsiniz.

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *