gül sabunu

GÜL SABUNU NEDİR FAYDALARI NELERDİR NASIL KULLANILIR

Gül mis gibi kokusu ile çok sevilen bir çiçektir. Gül çiçeğinden elde edilen pekçok ürün severek kullanılır.Gül suyu, gül yağı, gül kremi, gül esansı gibi çeşitlerini bildiğimiz gül ürünlerinin birde sabunu vardır ki cilt sorunları için çok şifalı bir bitki sabunudur. Gül sabunu doğal gül yağı ve esansı kullanılarak elde edilen tamamen doğal bir sabundur.Tüm cilt tiplerinde kullanılabilen gül sabunu bakın nelere iyi geliyor.

Gül Sabunu Faydaları:

* Her türlü cilt sorunlarını önler.
* Ciltteki doğum lekelerini giderir.
* Çatlamış ciltlere çok iyi gelir.
* Alerjik ciltler için uygun bir sabundur.
* Cildi yumuşatır ve cilde hoş bir koku verir.
* Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir.
* Gül sabunu egzamaya ve açık yaralara iyi gelir.
* Makyaj temizlemek için ideal bir sabundur.
* Rahatlatıcı, canlandırıcı ve antiseptiktir.
* Vücuda ve ruha hitap eder.
* Sivilcelerin iyileşmesinde faydalıdır.
* İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildinizi besler ve nemlendirir.

Gül sabunu nasıl yapılır:

Gül sabunu fabrikasyon üretimde gül yağı, gül esansı, gliser ve zeytinyağı gibi doğal içerikler ile kalıplaştırılarak üretilir. Fakat siz evde kendiniz gül sabunu yapmak isterseniz size kolay bir gül sabunu tarifimiz var. 2 adet doğal zeytinyağı sabunu bir kaba rendelenir. Üzerine bir bardak kurutulmuş gül çiçeği ve 5 damla gül yağı konduktan sonra 1 çay bardağı sıcak su eklenip karıştırılır. Bir kaşık yardımıyla karışımdan toplar yapılarak yağlı kağıt üzerine konur ve açık haavada kurumaya bırakılır.

Gül Sabunu Nasıl Kullanılır:

Gül sabununu tüm cildinizde kullanabilirsiniz. Yüznüzü yada vücudunuz temizlemek için doğal bir temizleyicidir. Makyaj temizlemek için yüzünüzü gül sabunu ile yıkayabilirsiniz. Cilt sorunları için kullnacaksanız düzenli olarak hergün yüzünüzü gül sabunu ile yıkamanız yeterli olacaktır. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *