ruşeym nedir faydaları nelerdir

RUŞEYM NEDİR FAYDALARI NELERDİR NASIL KULLANILIR

Bitki uzmanı herbalist doktorların özellikle de Ömer Coşkun’un sık sık bahsettiği ve kürlerinde yer verdiği Ruşeym, kelime anlamı olarak buğday özü anlamına gelmektedir. Buğdayın işlenerek una dönüştürülmesi sürecinde, özel ayrıştırma işlemleri sonucunda, 1 tonundan sadece, 1 kilogram elde ediliyor. E vitamini deposu olan ruşeym, gramlarla satılıyor.

Ruşeymin Yani Buğday Özünün Faydaları:

* Ruşeymin içeriğindeki E vitamini yaşlılığı geciktirir. Adeta bir gençlik iksiridir.

* Vücutta hücre zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık sistemini destekleyerek kanserin önlenmesinde önemli rol oynar.

* Ruşeym Doğal afrodizyak özelliğine sahiptir.

* Ruşeymin koroner kalp hastalığı riskini azaltması, pıhtı azaltıcı etkisiyle kanın akıcılığına, diyabetli hastalarda damar tıkanıklarının önlenmesine yardımcı olabileceği belirtiliyor.

* Ruşeymin sinir sistemi hastalıklarında olumlu etki gösterdiği, gözde katarakt oluşumunu geciktirdiği biliniyor.

* Ruşeym cilt güzelliği için bulunmaz bir nimet gibidir. Özellikle cilt kırışıklıkları için etkilidir. Hem kırışmayı önlüyor, hem de azaltıyor.

* Buğdayın embriyosu olarak nitelenen Ruşeym, kısırlık tedavisinde etkin olarak kullanılıyor.

Ruşeymin Buğday Özünün Zararları:

Ruşeymin insan sağlığı için herhangi bir zararı yoktur. Ancak Çölyak hastalarının ve lif kullanımında sakıncası olanlar için, kullanması uygun değildir.

Ruşeym Nasıl Kullanılır:

Buğday özü, Ruşeym heryaş grubunda kullanılabilir. Yemek pişirken, baharat yerine buğday özü katılabilir.Ruşeym, soğuk süt veya yoğurt ile karıştırılabiliyor, taze ya da kuru meyveye ilave edilerek zenginleştirilebiliyor. Çorba, salata gibi yiyeceklerin üzerine serpilerek kullanılabiliyor. Yemek pişirirken baharat yerine vitamin olarak kullanabilecek bu ürün, aynı zamanda dünya mutfağındaki çeşitli yemek tarifleri için tercih ediliyor.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *