ahmet maranki renklerin anlamı

AHMET MARANKİ RENKLERİN İNSAN PSİKOLOJİSİNE ETKİLERİ

Kozmik Bilim Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki renklerin insan psikolojisi üzerinde büyük etkileri olduğunu söylüyor. Her renk kişide farklı duygular yaratabilir. Bu nedenle renkler insanın yaşamını etkiler dedi.

KIRMIZI: Heyecanı ve hareketi sevenler bu rengi seçerler. İnsanın kendisini daha enerjik ve harekete hazır hissetmesini sağlayacağı gibi bu rengin etki alanında yaş faktörü çok önemlidir.

TURUNCU: Ağırlıklı olarak tercihi turuncu olanlar cesur ve maceracı kişilik özelliklerine sahip insanlardır. Diyalog ve mizah yeteneğini attırıcı özelliğiyle, aynı zamanda gülmeyi ve güldürmeyi sevenlerin rengidir. Kırmızı kadar olmasa da enerji ve heyecan veren bir renktir.

SARI: Güneşin rengi olmasından insanlara pozitif duygu aşılayan sarı,entelektüel kişiliğe sahip olanların rengidir. Yönetmeye ve hükmetmeye olan ilginin göstergesidir. Zihin açıcı etkisiyle dikkati arttırır.

YEŞİL: Doğanın rengi olan yeşil, huzuru temsil eder. Buradan hareketle denge ve uyum sembolüdür. Giysilerde tercih edilen bu renk, örf ve adetlere bağlılığı gösterdiği gibi sezgilerin güçlülüğünün de bir göstergesidir.

TURKUAZ Düşüncelerinde saf ve açık olanların rengidir. Giysilerinde bu rengi tercih edenler, dikkatleri üzerlerinde toplayarak, bedenlerinin genç ve dinamik kalmasına da katkı sağlamış olurlar.

LACİVERT: Düzenin ve ruhsallığın ifadesidir. Bu rengin insanları; huzur, barış ve sadelikten hoşlanırlar. Sadakat,erdem ve başarının rengidir. Özellikle öğrenciler giysilerinde ve yaşadıkları mekanlarda bu renge ağırlık vermeliler. Lacivert, araştırıcı ve başarılı insanların rengidir

MOR : Kendine güven ve özgürlük duygularını harekete geçirir. Yaratıcı ve ruhsal özellikler taşıdığından ilahidir ve sanatın rengidir.

SİYAH: Işığı reddeden bu renk, ölüm ve kederi sembolize edip ışık enerjisinin vücuda girmesini engeller.

BEYAZ: Temizliğin, sağlığın ve masumiyetin ifadesidir. Tarafsızlığın rengidir.

KAHVERENGİ: Toprağın rengi olan kahverengi, kırmızı ve siyah renklerden elde edildiği için her iki rengin de özelliğini taşır.

Giysilerde bu rengi kullanmak; bir yere bağlı olma ve geleceğe yönelik sağlıklı ilişkiler kurma isteğini gösterir. Düzen duygusunu ve serbest duyguları harekete geçirerek, pozitif etkisi ile de insanlar geçekçi bir kişilik geliştirebilirler.

Renklerin, ruhumuza vereceği pozitif enerjinin eşliğinde huzurlu, bilinçli ve mutlu bir yaşam dileğiyle

Kaynak: Kozmik Bilim ve Bilinçle Yaşam Enerjisi
Kozmik Bilim Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *