bolu kartalkaya kayak merkezi

BOLU KARTALKAYA KAYAK MERKEZİNE NASIL GİDİLİR OTELLERİ VE GÜZELLİKLERİ
Bolu ili gölleri ve ormanları ile biliniyor. Bunun yanında kış turizmi için de inanılmaz güzelliklere sahip bir ilimiz. Ankara ve İstanbul arasında yer alan bu küçük ilimiz kolay ulaşımı ile hafta sonu tatili için tercih edilebilir. Lüks ve güzel otelleri ile misafirlerini ağırlıyor. Karlarla kaplı bir orman ve sınırsız imkanları ile süper bir kar tatili yapabilirsiniz.

Kartalkaya, Köroğlu Milli Parkı içersinde bulunan, Ankara dan 180 km Bolu dan 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. Köroglu dağının 200 metre yukarısında bulunan kayak merkezi bir çok yerli ve yabancı turiste shuttle servis düzenlemektedir .Bolu dan Kayak merkezlerine halk otobüsleri kalkmaktadır . Aralık ayında başlayan kayak sezonu Nisan ayında noktalanmaktadır .

Dogal güzelliklere konforunda eklenmesiyle Kartalkaya en çok yerli turist İstanbul ve Ankara dan gelen turistlerdir. Bunun nedeni Kartalkaya’nın İstanbul ve Ankara ya 4 saatlik bir mesafede olmasıdır. Kartalkaya kayak merkezindeki otellerin yatak kapasitesi ortalama 1223 dür. Kartalkayada yeteri kadar Sağlık Merkezi de bulunmaktadır. Kartalkaya kayak merkezi Karadenizin Bati Karadeniz bölgesinde Bolu da ise il merkezinin doğusunda ve de Köroğlu dağlarının üst kısmında bulunmaktadır . Kayaklı koşu, Tur kayağı ve Alp kayağı için idealdir

Kartalkaya otelleri; Grand Kartal Otel, Kartal Otel, Dorukkaya Otel ve Golden Key Kartalkaya her kış kayakseverleri ağırlamaktadır. Kayak, kızak ve snowboard kiralama hizmeti de vardır. Oteller meydanında Cafe Society yer alır. Ulaşımda sıkıntı görülmez. Oteller tatil ve eğlence amacı için oldukça yeterli sayılır. Manzara dev çam ağaçları ile süslüdür. Oteller 2000 m. yükseklikte bulunmaktadır. Zirve yaklaşık 2200 metredir. Zirve kayalık olup ve alpin çayırlarla kaplıdır. Kış mevsiminde kar kalınlığı zaman zaman 3 metreyi bulur. Kayak sezonu Aralık – Nisan’dır. Manzara sadece çam ağaçlarıyla sınırlı değildir. Bolu dağlarını ve Köroğlu dağları rahatlıkla görülebilir. Eteklerinde yaylalar bulunmaktadır. Yazın, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

Kartalkaya otelleri için rezarvasyon telefon numarası:
0212 518 87 34 – 35 – 36

 


 

2 Comments

  • İsim*
    03 Şubat 2011 | Permalink |

    Teşekkürler bilgiler için 🙂

  • esra
    22 Şubat 2011 | Permalink |

    slm

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *