bazı insanlar neden kıvırcık saçlı olur

İNSANLARIN KIVIRCIK SAÇLI OLMALARININ SEBEBİ NEDİR

Öncelikle kıvırcık saçın nedeni kalıtımsaldır. Ailesi kıvırcık saçlı olanların büyük bir bölümü kıvırcık saçlı oluyor. Avustralyalı bilim adamlarının yaptığı son araştırmaya göre “trichohyalin” isimli gen kıvırcık saçların nedeni olarak belirlendi. Kıvırcık saçı düzleştirebilecek mucize bir yöntem yoktur.

Genelde saç folikülleri (bezcik) ne kadar düz ve dolgunda saçta o denli düz oluyor. Kıvırcık saçlar düz saçlara oranla daha dayanıksız ve hava koşullarına daha az dirençli olur. Bir takım maddelere maruz bırakılan kıvırcık saçta solmalar ve bozulmalar meydana gelebilir. Deniz suyu, klorlu havuz suyu hatta şampuanlar bile etkili olabilir.

Kıvırcık saça sahip olmak kolaydır. Afro tarzı helezonik şekilli kıvırcık saç modeli için tek bir fırça darbesi yeterlidir. Ancak kıvırcık saçı ancak kısa süre için düz fön ile düz hale getirseniz bile yine kıvırcık hale geri dönecektir. Kıvırcık sa. kalıtımsal bir kaderdir. Kıvırcık saçlarınızla mutlu olmanız dileğiyle, güzel günlere… www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *