ceviz ağacı zararlımı

ceviz_agaci

CEVİZ AĞACI UĞURSUZLUK GETİRİR Mİ ZARARLI MIDIR GERÇEKTEN

Halk arasındaki bir inanışa göre ceviz ağacı evlerin yanına dikilmez. Ceviz ağacının gölgesine oturulmaz. Ceviz ağacının insan sağlığına zarar verdiği ve erken ölüme neden olduğu söylenir. Peki bu inanışın kökeni neye dayanır. Gerçekten ceviz ağacı zararlı mıdır? Araştırdık ve bakın hangi sonuçlara ulaştık.

Ceviz ağacı sülfür gazı salgılar. Havadaki diğer gazlardan daha ağır olduğu için dibe çöker ve cevizin altında oturanı sersemletir.İşte halk arasındaki inanış bundan kaynaklanıyor. Halkta yanlış bir kanaat olarak yerleşmiş, zararı yok aslında. Üstelik sülfür gazının ozon tabakasını tamir etme özelliği var. Sırf bu sebepten dolayı dünyadaki ceviz ağacının sayısının artırılması gerekiyor.

Ceviz ağacı dibinde oturup sersemlik halini yaşayanlar bu deneyim ile ceviz ağacı zararlıdır demişler sanırız. Sadece uyuşukluk veren bu ağır gaz hali insan sağlığını tehdit edici bir özellik taşımıyor aslında. İnsan ömrünü azaltmayıp aksine dünyamızın ömrünü uzatıyor diyebilir. Ozon tabakasının genişlemesi güneşin zararlı ışınlarını daha dik almamıza neden olarak sağlığımıza zarar veriyor ki bunu düşündüğümüzde bol bol ceviz ağacı dikelimki ozon tabakası tamir olsun. Böylece çocuklarımıza da daha sağlıklı bir dünya bırakabilelim. Sağlıklı günlere. www.kadinlariz.com
 
facebook share twittershare

Benzer yazılar

Digg it! Add to del.icio.us Add to Reddit Bookmark to Simpy Add to Yahoo MyWeb2 Add to BlinkBits Blink this Post Add to Blogmarks Bookmark to Co.mments! Add to Connotea Add to Fark Add to Feed Me Links Add to Furl Add to Ma.gnolia Add to Newsvine Add to Netvouz Add to Scuttle Add to Shadows Add to Spurl Add to StumbleUpon Add to Technorati Add to Wists
 

Yorum Yazın

Yorum bölümüne yorum ekle, veya konu sayfası na kendi sitenden. Sen link verebilirsin ayrıca RSS yoluyla bu yorumlara abone olabilirsiniz.

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *