kaktüs radyasyonu çeker mi

KAKTÜS RADYASYONU ENGELLER Mİ BİLGİSAYARIN YANINA KAKTÜS KOYMAK FAYDALIMIDIR

Kaktüs diken gibi iğne yaprakları olan tropikal bir bitkidir. Renkli çiçeklerde açan kaktüsün pekçok çeşidi vardır. 10 metreye kadar uzayabilen kaktüsler vardır fakat bizim şimdi size anlatacağımız saksılarda yetiştirilen küçük boyutlu kaktüsler ve faydaları. Kaktüs özellikle Meksika ve ABD’nin güneyinde yetişen bir bitki. Kaktüs özellikle ilaç yapımında kullanılan bir bitkidir. Kalp anjini (anjina pektoris), kalp kasları zafiyeti, kalp iltihaplanması, kalbin iç derisinin iltihaplanması (Endokardit), kalp kaslarının iltihaplanması (Myokardit), sinirsel kalp rahatsızlığına karşı kullanılır. Ayrıca yaşlılarda görülen idrar tutamamayı önlediği bilinmektedir. Bizim şimdi size anlatmak istediğimiz faydası ise kaktüsün radyasyonu çekip çekmediğidir.

Kaktüs radyasyonu emer yada çeker şeklinde bilimsel ve kesin bir bulgu yoktur. Bu konuda yapılan araştırmalar kaktüsün radyasyonu çektiği konusunda tam bir sonuca ulaşamamıştır. Ancak tüm bitkiler gibi kaktüste fotosentez yapar. Fotosentez bitkilerin ışık enerjisi yardımıyla karbondioksit alıp özümseyip oksijen olarak geri vermedir diyebiliriz kısaca. Radyasyonda bir ışıktır ve bitkiler bu ışığı çekebilirler. Bu anlamda düşündüğümüzde kaktüs radyasyonu çeker. Aslında sadece kaktüs değil diğer çiçekler için geçerlidir. Ancak kaktüs yapısı gereği bu işlemi daha hızlı ve güçlü yapıyor olabilir.

Kaktüs bazı toplumlarda kötü enerjiyi de çeker inancı ile evlerde yetiştirilir. Evinize gelebilecek kötü niyetli, kötü bakışlara sahip kişilerin kötü enerjisini çeker ve olumluya çevirir denir. Aslında buda aynı mantıktır. Çünkü insanın gözünden çıkan enerjide bir ışıktır. Bitki bu konuda da bize yardımcı olabilir. Doğada hiç bir canlının boşuna varoşmadığını ve mutlaka bir anlamı olduğunu unutmayalım. Doğada gördüğümüz bir ot bile değerlidir, bir amaç için yaratılmıştır. Böyle düşündüğümüzde kaktüsün de radyasyonu çekme gibi bir özelliği olabileceği düşünülebilir.

Bitkiler üzerinde araştırmaları olan bir uzmanın “eğer bilgisayarınızın önüne kaktüs koyacaksanız iki tane alın ve dönüşümlü koyun” dediğini duymuştum. Bunun nedenini bitkininde bir canlı olduğunu ve içine çektiği radyasyonu atamaz ve sürekli yüklenirse çabuk öleceğini söylemişti. Her canlı bir amaç için varsa ve yaşama hakkı varsa onları da düşünüp iyi bakmak gerekir sanırım ne dersiniz? Öyleyse iki adet kaktüs alıp hergün sırayla bilgisayarınızın önüne yerleştirerek faydalanabilirsiniz. Sağlıklı ve güzel günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

One Comment

  • çağrı
    03 Haziran 2012 | Permalink |

    sanırsam bu kaktüslerden 1 yada 2 tane almalıyım çünkü ben günümün %65 ini filan bilgisayarda geçiren biriyim ve radyasyondan başım ağrıyor gözlwerim ağrıyor umarım bu kasktüslerin faydası olur.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *