neden yüzük yüzük parmağına takılır

YÜZÜK PARMAĞININ ANLAMI NEDİR YÜZÜK NEDEN 4. PARMAĞA TAKILIYOR

Yüzük, özelliklede nişan yüzüğü yani evlilik yüzüğü 4. parmağa takılır. Bu parmağımıza yüzük parmağı deriz. Çünkü yüzük artık bu parmak ile bütünleşmiştir. Peki hiç düşündünüz mü neden yüzük bu parmağa takılır. Hayatta herşeyin elbet bir anlamı var. Hiç bir şey öylesine rastgele değildir. Yüzüğün 4. parmağa takılmasını bakım Çinliler nasılda mantıklı bir anlayışla açıklıyor.

Her parmağa bir anlam yükleyen Çinliler, parmaklarımızın neyi ifade ettiğini şu şekilde açıklıyor: Başparmak, anne babamızı ifade eder. İşaret parmağı, kardeşlerimizdir. Orta parmak kendimizizdir. En uzun parmaktır kendimiziz ve aslında çok doğru herşey bizde gizli. Dördüncü parmak yani yüzük parmağı, hayat arkadaşınızdır. Serçe parmak ise en küçük parmak olmasından da anlaşılacağı gibi çocuklarımızdır.

Çinliler bu tezi test etmemiz için bir uygulama öneriyorlar. İlk önce avuçlarınızı birbirine bakacak şekilde açın. Orta parmakları bükün ve sırt sırta birleştirin. Daha sonra kalan dört parmağınızı da şekildeki gibi açıp, uç uca getirin. Şimdi, anne babanızı temsil eden başparmaklarınızı ayırmaya çalışın. Açılacaktır, çünkü anne babanız sizinle birlikte ömür boyu yaşamayacaktır. Er ya da geç onlardan ayrılmak zorundasınız. Baş parmaklarınızı önceki gibi birleştirip, kardeşlerinizi temsil eden işaret parmaklarınızı ayırın. Onlar da ayrılacaktır, çünkü kardeşleriniz kendi ailelerini kurup, ayrı bir hayat seçer. İşaret parmaklarınızı birleştirip, çocuklarınızı temsil eden serçe parmaklarınızı ayırın. Onlar da ayrılıcak, çünkü çocuklar da evlenir ve bir gün kendi hayatlarını kurar. Son olarak serçe parmaklarınızı birleştirip, eşlerinizi temsil eden yüzük parmaklarınızı ayırmaya çalışın. Ayıramadığınızı görünce şaşıracaksınız. Çünkü karı-kocalar hayat boyu bir arada yaşarlar. Gerçektende çok doğru ve mantıklı bir yaklaşım öyle değil mi. Mutluluk hayat arkadaşında gizli sanırım. Herkese sonsuz mutluluklar dileriz…www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *