öfkelenince neden bağırırız

ÖFKELENEN VE SİNİRLENEN KİŞİLER NEDEN BİRBİRİNE BAĞIRIRLAR

Karşımızdaki kişiye herhangi bir konuda çok kızıp öfkelendiğimizde bağırarak konuşmaya başlarız. Oysa ki öfkeli olduğumuz kişi karşımızdadır. Bağırmasak da sesimizi duyabilecektir. Uzağımızda olmadığı halde sinirlendiğimiz kişiye neden bağırırız hiç merak ettinizmi? Hintli bir ermiş buna çok güzel bir cevap vermiş. Bana çok doğru ve mantıklı geldi doğrusu bakalım siz ne düşüneceksiniz.

” İki insan birbirine öfkelendiği zaman, kalpleri birbirinden uzaklaşır. Bu uzak mesafeden birbirlerinin kalplerine seslerini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalırlar. Ne kadar çok öfkelenirlerse, arada açılan mesafeyi kapatabilmek için o kadar çok bağırmaları gerekir.”
“Peki, iki insan birbirini sevdiğinde ne olur? Birbirlerine bağırmak yerine sakince konuşurlar, çünkü kalpleri birbirine yakındır, arada mesafe ya yoktur ya da çok azdır. Peki, iki insan birbirini daha da fazla severse ne olur? Artık konuşmazlar, sadece fısıldaşırlar çünkü kalpleri birbirlerine daha da yakınlaşmıştır. Artık bir süre sonra konuşmalarına bile gerek kalmaz, sadece birbirlerine bakmaları yeterli olur. İşte birbirini gerçek anlamda seven iki insanın yakınlığı böyle bir şeydir.”

Ne dersiniz sizce de çok doğru öyle değil mi? Öfkelendiğimizde kişi yakınımızda fakat kalbi bizden uzaklaşmıştır. Umarız hiç öfkelenmeyin ve bağırmak zorunda kalmayın. Sevgiyle kalın.. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *