çayın pratik faydaları

cayin bilinmeyen faydalari

KEYİFLE İÇTİĞİMİZ ÇAY HER DERDE DEVA BİR ŞİFA KAYNAĞIDIR

Çayı sabaha kahvaltısından tutunda akşam keyfine kadar sürekli içeriz. Keyifle içtiğimiz çayın her derde deva olduğunu biliyor muydunuz. Çay pek çok şeye pratik çözüm oluyor. Hastalıklardan tutunda güzelliğimize kadar her şeye çözüm olan çay bakın nerelerde kullanılabilir.

Çay saça parlaklık verir:

Saçlarınızın mat olmasından yakınıyorsanız; saçınızı şampuanladıktan sonra son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın. Saçlarınızın pırıl pırıl bir görünüm aldığını göreceksiniz.

Çay ayak kokusunu giderir:

Çay ayak kokusunu gidermek için çok pratik bir çözümdür. Ayak kokusuna kökten çözüm sağlamak ve ayaklarınızın bir daha hiç kokmamasını istermisiniz; Ilık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.

Boğaz ağrılarında çay çok etkilidir:

Çay boğaz ağrıları içinde pratik çözüm oluyor. Posaları süzüp soğuyan demi boğaz ağrılarında ªgargara olarak kullanılır.

Çay yağlı ciltlere çözüm olur:

Yağlı ciltler için çay balsam görevi görür. Banyodan çıkmadan son su olarak bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun,balsam vazifesi görün.

Derinizdeki yaraların temizlenmesinde çay kullanın:

Çayı, derinizdeki yaraların temizlenmesi ve antibiyotik etki göstermesi için pamukla tatbik ederek kullanabilirsiniz.

Çay elinizde balık ve soğan kokusunu alır:

Balık ayıkladınız, ellerinizi sabunla yıkadınız ve hala balık kokuyor. Ya da soğan soydunuz, soğan kokuyor. işte kurtarıcınız yine çay. Elinizi demli çayla yıkayın. Bakın bakalım hiç koku kalmış mı?

Çay gözlerdeki çapakları temizler:

Kaynamış çayı bir tasa koyup buharı gözünüze gelecek biçimde başınızı üstüne koyun. Ya da ılık çaya batırılmış pamuğu gözlerinize kapatıp 10 dakika kadar uzanın çapaktan eser kalmayacaktır.

Yemek yerken dilinizi mi ısırdınız çözüm çaydır:

Dilinizi ısırdınız ve çok acıyorsa ilacı demlikteki çaydır. Ağzınızı günde üç defa çayla çalkalayın, diliniz üç günde iyileşecektir.

Buzdolabınız koku mu yapıyor çaydan faydalanın:

Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.

Gördüğünüz gibi keyifle içtiğimiz çay pek çok şeye pratik çözüm sağlıyor. Sağlıklı ve güzel günler dileriz. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *