sağlıklı ve mutlu yaşam sırları

SAĞLIKLI VE MUTLU BİR HAYAT İÇİN KADINLARA ÖGÜTLER

Şimdi sizlere çok başarılı ve yaşına rağmen sağlıklı bir bayandan sağlıklı ve mutlu yaşamın sırlarını açıklamak istiyorum. Bir kadının hayatında nasıl güzel ve sağlıklı olacağını, hayatın nasıl mutlulukla dolacağını çok güzel anlatıyor. Betül Mardin Uluslararası Halkla İlişkiler Derneğinin ilk Türk Müslüman kadın başkanı olmuştur. Dünyada sayılı kişilere verilen ödüller almıştır ve halkla ilişkilerde bir üstad sayılmaktadır. Betül Mardin’in kadınlara altın öğütlerini birebir Betül Hanım’ın sözleri ile size iletmek istiyorum.

* Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah.
* Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.
* Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini update et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.
* Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less! (Bir problem eksik!)
* Çocuk meselesine gelince.Ha işte, burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.
* Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!
* Ölümden sonra yaşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesele benim babam, hiç düşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda’sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.
* Olumlu olacaksın.
* Bazı şeyleri kabul edeceksin. Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.
* Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği ve şerefsizliği olduğunu bileceksin.Alıntıdır.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *