ametist taşı

AMETİST TAŞININ ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
Son yıllarda taşlardaki gizli şifa kaynağı keşfedildi. Artık şunu biliyoruz ki taşlar hayatımıza çok faydalı olabilecek doğanın mucizesidir. Bu taşlardan biri de ametist taşıdır. Bilinen en büyük faydası kötü enerjiyi ve radyasyonu çekmesidir. Ahmet Maranki’nin televizyon programlarında açıkladığı taşlar arasında bulunan ametist, radyasyonu çekme ve yok etme özelliği ile ortaya çıkıyor. Teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde bilgisayar insanların hayatının bir parçası oldu. Herkes hemen hemen hergün bilgisayar başında saatlerini geçiriyor. Bilgisayarın yaydığı radyasyon insan sağlığını tehtid eden bir unsurdur. Ametist taşı radyasyonu yok etme özelliği ile bu anlamda bize yardımcı bir doğal kaynak olmalıdır. Bilgisayar masanızda bir parça ametist taşı bulundurarak sağlığınızı birazda olsa korumak mümkündür. Şimdi ametist taşının diğer etkilerine bakalım.

AMETİST TAŞININ PSİKOLOJİK ETKİLERİ:

Taşlarda doğadan gelen gizemli bir şifa saklıdır. Bazı taşlar insan sağlığı için çok değerli ve önemlidir. Doğadaki herşeyde bulunan enerji, taşlarda oldukça fazladır. Bu pozitif enerji taşlardan bize geçer ve şifa olur. İşte bu şifalı taşlardan biri de ametist taşıdır. Ametist taşının faydaları nelerdir, ametist taşı neye iyi gelir, ametist taşı nasıl kullanılmalı açıklayalım.

1) Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.

2) Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.

3) Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz.

4) Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.

5) Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir.

6) Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.

AMETİST TAŞININ FİZİKSEL ETKİLERİ:
1) Göz hastalıklarına,
2) alerjiye,
3) baş ağrılarına,
4) kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.
5) Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.

 


 

2 Comments

  • ametist taşı
    05 Şubat 2012 | Permalink |

    ametist taşının özellikleri arasında en iyisi stres almasıdır. ametist tesbih satan yer biliyormusunuz?

  • admin
    05 Şubat 2012 | Permalink |

    Merhaba alibabadogaltas.com sitesinde ametist tesbih satılmaktadır. Güzel günler…

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *