florit taşı faydaları

FLORİT TAŞI NEDİR FAYDALARI NELERDİR

Doğanın bize sunduğu şifalı taşlardan biri de floritdir. Florit geniş bir tedavi etkisi olması dolayısıyla,tarihin çok eski devirlerinden itibaren kullanılmıştır. Özellikle tesbih ve takı eşyalarında kullanılmaktadır. Kuzey Amerika, Güney Afrika ve Çin’de önemli rezervleri bulunan Florit taşı ülkemizde Kırşehir ilinin Kaman ilçesinde çıkarılmakta olan bir madendir. Florit taşı neye iyi gelir, faydaları nelerdir açıklayalım.

Florit Taşının Faydaları:

* Cinsel isteği artırır.

* Florit virüslere karşı da faydalıdır.

* Ülser tedavisinde etkilidir.

* Nezle,grip ve sinüzit hastalıklarının tedavisinde başarılı sonuçlar alınmıştır.

* Romatizmadan sinirsel rahatsızlıklara kadar birçok rahatsızlığın tedavisinde tercih edilmiştir.

* Baş ağrılarına karşı etkilidir.

* Boyun bölgesine yakın kullanıldığında dikkati artırır ve yetersizlik hissini yok eder. Bu özelliği dolayısıyla yapmaktan çekinilen ve yetersiz kalındığı hissedilen işlerde faydası olur. Araba kullanmaktan çekinenler bu taşı deneyebilirler.

* Kişinin analitik yeteneklerini güçlendirir. Zihinsel açıklık ve konsantrasyonu artırıcı etkisi dolayısıyla dikkat gerektiren işler yapanlar ve öğrenciler için özellikle faydalı bir taştır.

* Kişinin zihninin ruhuyla uyum içinde olmasını sağlar ve ilginç projelerini hayata geçirebilmesine yardım eder.

* Konsantrasyonu artırır ve sezgileri güçlendirir.

* Kişinin anıların tutsaklığından kurtulmasını sağlar ve duyulan boşluk hissini yatıştırır. Düzensiz ve dağınık hissedilen anlarda denge ve dinginlik verir.

* Enerjisi, yatıştırıcı ve huzur vericidir. Şeffaf florit diğer taşlarla birlikte kullanılabilir ancak, mor florit diğer taşlarla birlikte kullanıldığında etkileri zayıflar.

* Düşünceleriniz belirsiz ve karmaşık olduğunda floritinizi elinize alın. Düşüncenizin keskinleştiğini göreceksiniz. Aynı şekilde, zihniniz yorulduğunda da bu taşı kullanabilirsiniz.

* Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuz ve sizi rahatsız eden mantıksız düşüncelere kapıldığınızda florit size destek olacaktır.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *