şifalı taşlar

ŞİFALI TAŞLAR

Yaşadığınız mekanda pozitif enerjiye ihtiyacınız varsa, yarı değerli taşlarla bunu sağlamanız mümkün. İşte evde uygulayabileceğiniz taşlar ve öneriler!

Evrende kendini tanıma, şifa, ruhsal rehberlik, rahatlama, tedavi gibi birçok bilgi var. Bir taş parçasının bu kadar faydası olabileceği insana inanılmaz geliyor. Tüm dünyada alternatif tıp olarak değerlendirilen taşlar, yaşadığınız mekanlardaki kötü enerjiyi dışarı atmanın yollarını sunuyor. Evde kullanabileceğiniz taşlar:

Amatis: Evdeki negatif enerjiyi çeker. Ancak 3-4 günde bir yıkanmalı ve kendi kendine kurumalıdır. Cam bir kavanozun içine koyacağınız su ve kaya tuzu da aynı etkiyi yapar. Onu da 3-4 günde bir değiştirmeniz gerekir.

Yeşim: Yeşim taşı ve turkuaz taşların hemen hepsi bereket ve bolluk getirir.

Beyaz: Kuvars kristalleri, negatif enerjiyi nötürize eder. Evdeki enerjiyi dengelemek için küre şeklinde olmalıdır. Merdiven altına konulursa, yukarıdan gelen enerjiyi dengeler.

Akik Taşı: Sağ kolunuzun üst kısmında bilezik gibi taşırsanız yaratıcılığınız, üstünüzde taşırsanız başarınız artar.

Pembe Kuvars ve Amatis: Bu taşları küvete koyun. 20 dakika bekletin. İçine adaçayı yaprakları atın. Küvetin etrafında mum ve tütsü yakın ve 20 dakika küvette kalın. Tüm kötü enerjilerden arınmış olacaksınız.

Kırmızı Taş: Evdeki durağan enerjiyi hareketlendirir.

Çöl Gülü Taşı: Sakin enerji sağlar. Çok hareketli ve kavgalı ortamlar için idealdir.

Zenginlik Kesesi: Yeşil bir kesenin içine ay taşı, akik taşı ve kan taşı koyarak, evin dört tarafına yerleştirir ve bir keseyi de yanınızda taşırsanız, bol para gelmesini dileyebilirsiniz.

Tüm taşları kullanmadan önce yapmanız gerekenler var. Aldığınız taşı negatif enerjisi gitsin diye toprağa gömün ve sonra çıkarıp yıkayın. O gün boyunca güneşte bırakın kendi kendine kurusun. Bir gece boyunca siyah bir kesenin içinde ay ışığına bırakın, ancak dolunay olmamasına dikkat edin. Bunun sebebi 4 elementi de taşların içinde barındırmasını sağlamaktır. Ertesi sabah sol elinize alıp tüm enerjinizi yüklüyorsunuz, sonra sağ elinize alıp ne için kullanmak istiyorsanız ona niyet ederek kullanabilirsiniz.

 


 

One Comment

  • dilara
    22 Aralık 2010 | Permalink |

    mrb bn dilara elimde hacı hediyesi olan bir yüzükte YEŞİL AKİK TAŞI üzerinde çizgimi beneklermi desem SİYAH görüntüler vaR. Bu taşın bana faydası ne olabilir çok mrk ediyorum mümkünse mail atarmısınız bana…
    teşekkürlerrr…

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *