Trend Haline Gelmiş Parfümler

parfüm

Özellikle kadınların kişisel bakımlarına önem verdiklerini herkes bilir. Ancak söz konusu parfüm olduğunda erkekler de kadınlar kadar iddialı hale gelmektedir. Günümüzde parfüm trendleri önemle takip edilmektedir. Toplumsal yaşamın getirdiği kendine dikkat etme hissinden kaynaklanan bakım ve özen gösterme noktasında parfümler bir adım öne çıkmaktadır.

Dünya genelinde önemli bir pazar payına sahip olan parfümlerin trend haline gelmiş marka ve koku türleri herkesin ilgisini çekmektedir. parfüm trendleri olan markalar arasında Katy Perry, Bvlgari gibi markalar bulunmaktadır. Etkileyici kokularının yanında kalıcı olmasının da etkisiyle trend haline gelen markaların özellikle karşı cinsi etkileyen markaya has kokuları vardır. Genelde çiçeksi ve odunsu tarzda oluşturulan bu tip kokuların kişiye öz güven verdiği tartışılmaz bir gerçektir.

Toplum içinde yaşamanın getirdiği bazı zorunluluklardan biri olan güzel kokmak ve çevreye salınan kötü kokudan kimseyi rahatsız etmemek için parfüm kullanılmaktadır. Parfüm kullanırken rastgele üzerine sıkmak yerine vücudun her zaman sıcak olan bölgelerine sürmek veya sıkmak daha iyi sonuç alınmasını sağlamaktadır. örneğin kulak arkaları, şah damarının üstü, koltuk altı bölgesi gibi vücut ısısının fazla olduğu bölgelere parfüm sıkılırsa etkisi daha uzun süre vücutta kalacaktır.

Parfüm trendleri arasında bulunan çiçeksi ve odunsu parfüm kokularının hangisinin kendinize uyacağını ten uyumunuz belirleyecektir. Bazı koku türleri kişinin teni ile uyumlu olmadığında tam ters bir etki yaparak parfümün kötü kokmasına neden olmaktadır. Parfümün teniniz ile uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek için bileğinizin iç kısmına parfümü sıkmak ve 1 dakika kadar bekledikten sonra koklayarak test etmek gerekir. Parfüm kapağına sıkılarak koklanan parfümler hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz ancak teniniz ile uyumunu ölçemezsiniz.

Parfüm trendleri incelendiğinde erkekler için odunsu kokuların öne çıktığını görmekteyiz. Kadınlar için yasemin başta olmak üzere etkileyici çiçeksi kokular her zaman ilk sıralardaki yerini korumaktadır. parfüm trendleri koku cinsi bazlı olarak sizlerin hizmetindedir. İster maceracı olun, ister dinamik, ister sporcu, isterse sadece kötü kokmak istemeyen biri olun fark etmez. Parfüm trendlerini incelerken kendinize ve teninize uygun olan parfümleri tercih edin.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *