bel inceltmek için egzersizler

BEL BÖLGESİ YAĞLANMASI İÇİN BELİNİZİ İNCELTEN EGZERSİZLER

Doktorum Programında seyirciler ile beraber yapılarak gösterilen bel bölgesi incelten, fazla yağlardan kurtulup bölgesel zayıflama sağlayan egzersiz haraketleri açıklandı. Şimdi bu egzersiz haraketlerinin yapılışını sizlerle paylaşalım.

1) Sırtüstü yatalım. Dizlerimizi büküp ayak tabanlarımızı mindere basalım. Nefes alalım nefes verirken bel yere yapışacak şekilde karnımızı çekelim. Bu pozisyonda belimizin altına elimiz girmeyecek şekilde bel mindere sıfır olmalıdır. Tekrar rahat bırakıp nefes alıp nefes verirken aynı şekilde beli mindere yapıştıralım. Aynı haraketi 8 kez tekrarlayalım ve nefes almayı hiç unutmayalım.

2) Ellerimizi başın arkasına koyalım. Boynumuzu bastırmadan ve çeneye yaklaştırmadan kürek kemiğine kadar kalkalım ve tekrar yatalım. Bu haraketi yaparken 1. egzersizdeki pozisyonda olmalıyız. Dizler bükük, ayaklar mindere yapışık ve bel tamamen yere yapışmış kapalı olmalıdır. Yine bu haraketimizi de nefes alıp vererek 8 kez tekrarlayalım.

3) Yine 1. ve 2. egzersizimizdeki pozisyonda bu kez ayaklarımızın parmak uçları mindere değecek şekilde olacak. Ellerimiz boyun altında dirsekler açık. Aynı anda ayaklarımızı ve kürek kemiğine kadar başımızı ortada birleştirelim. Aynı haraketi yine 8 kez tekrarlayalım.

4) Bu kez yine aynı pozisyonda tek ayak düz şekilde yukarı kaldırırken aynı anda boynumuzda kürek kemiğine kadar kalkacak. Boyun ve bacak aynı anda inip tekrar kalkacak ve yine bel boşluğunun kapalı olmasına ve nefes alıp vermeye dikkat edelim. Aynı haraketi 8′ er kez her iki bacak için uygulamalıyız.

5) Aynı pozisyonda dizler kırık, ayaklar yere yapışık olacak. Tek kol başımızın altında tek lok yerde düz olacak. Yerde düz olan kolumuzu bacağımıza doğru uzatıp çekiyoruz. Nefes alıp vererek her iki kol için 8’er kez tekrarlıyoruz. Bu haraket belimizin yanlarında biriken yağları eritmek için etkilidir.

Ayakta Yapılacak Haraketler:

Ayakta bacaklar açık eller yanda, kalça sabit sadece bel eğilecek şekilde yanlara eğilip kalıyoruz. Bu haraketi elimize dambel yerine su şişesi alarakta yapabiliriz. Aynı haraketi 8 kez sağa 8 kez sola eğilip kalkarak yapalım sonra bir sağa bir sola şeklinde de tekrarlayalım. Nefes alıp vermeyi unutmayalım.

Yine ayaktayız bacaklar açık, eller ensede, dirsekler açık olacak şekilde öne eğilip kalkalım. Bu haraketi yalnız belimiz ile eğilerek ve karın gücüyle kalkarak yapalım.

Şimdi yine bacaklar açık bir oklava alalım ve omzumuzun üzerine koyup iki yanından ellerimizle tutalım. Şimdi kalça hiç haraket etmeden yalnızca belimizle eğilerek bir sağa bir sola eğilip doğrulalım. Her haraket gibi yine nefes alıp verelim. Sonra aynı haraketi 8 kez sağa 8 kez sola eğilip dorğularak yapalım.

Bu haraketler bel bölgemizin incelmesine, kilo vermeye, özellikle de bölgesel zayıflamaya yardımcı muhteşem haraketlerdir, Hergün düzenli yapıldığında bir ay gibi kısa bir sürede beliniz incelir ve kilo verirsiniz. Sağlıklı ve güzel günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *