badem zayıflatırmı

BADEM İLE SAĞLIKLI VE KOLAY ZAYIFLAMAK İSTERMİSİNİZ

Lezzetli bir çerez olarak bildiğimiz bademin bilmediğimiz faydalarını açıklayan İç Hastalıkları ve Metabolizma Uzmanı Dr. Ayça Kaya, badem ile hem kilo verin hemde genç kalın diyor. Badem tok tutma özelliği sayesinde tam bir zayıflatıcı etkiye sahiptir. Badem içerdiği vitaminler ile genç kalmanızı sağlıyor. Bademde çinko, demir, kalsiyum, potasyum, E vitamini gibi mineraller ve vitaminler vardır.

Bademin Faydaları:

* Badem içerdiğindeki Amigdalin maddesi ile kansere karşı koruyucudur.
* İçeriğindeki Ko enzim Q 10 ve Omega 3 seviyesi çok yüksektir.
* Bdemdeki Q enzim ve yağ asidi kalp damar hastalıklarından kişiyi koruyor ve yaşlanmayı geciktirir.
* Bademi düzenli tüketmek kötü kolesterol olan LDL’yi %6 ila %15 oranında düşürüyor.
* Bademin çok iyi zayıflattığı kanıtlandı.

Badem Nasıl Zayıflatır:

Yapılan araştırmalar bademin kilo vermek isteyenler için harika bir besin olduğunu ve zayıflattığını açıkça ortaya koyuyor. Amerika’da yapılan bir araştırmada zayıflamak isteyenlere günde 17 tane badem verildiğinde daha iyi kilo kaybettikleri gösterildi. Bademin kaliteli protein içermesi ve sağlıklı yağlardan zengin olması kişiyi daha uzun süre tok tutuyor. Badem sert bir yiyecek olduğu için çiğnemesi zor oluyor ve bu durum kişinin çiğneme duygusunu tatmin ediyor. Lif oranı yüksek olduğu için bağırsak hareketlerini artırıyor. Hazırlama zorluğu olmadığı için her yerde kolayca bulunabiliyor ve her yere kolayca taşınabiliyor.

Badem Zayıflamak İçin Nasıl Tüketilmeli:

Bademi satın alırken çiğ, kavrulmamış ve tuzsuz olanını tercih etmelisiniz. Mümkünse kabuklu ve kabuğu kolay kırılabilir olandan tercih edin. Bir defada 15’den fazla yemeyin. Küçük bir kaseye sayarak koyun. İş yerinizde çekmecenizde ve çantanızda 15’lik küçük paketler şeklinde de bulundurabilirsiniz. Ara öğünlerde özellikle tercih etmeye çalışın. Az yağlı süt ve ayranla birlikte mükemmel bir birliktelik oluşturuyor. Meyveleri tek başına yemektense bademle birlikte yediğinizde glisemik indeksi düşürmüş olursunuz bu da sizin daha tok kalmanızı sağlar. Yiyecek bir şey bulamadığınızda da 50 tane bademi bir öğün olarak da tüketebilirsiniz. Sağlıklı ve fit günler dileriz..Netten faydalanarak www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *