doğal zayıflama yolu

dogal zayiflama yolu

SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İSTİYORSANIZ DOĞAL YÖNTEMLERLE ZAYIFLAYIN

Zayıflamak için pekçok yöntem mevcut, zayıflama haplarından tutun da çok çeşitli diyetlere kadar farklı kilo verme yolları var. Bizim size bu yazımızda tavsiyemiz doğal formüller ile zayıflamanızdır. Peki doğal zayıflamanın yolu nedir? Sağlıklı ve doğal yöntemle zayıflamak için ne yapılmalı? Öncelikle beslenme alışkanlıklarımızı biraz değiştirmeliyiz. Yağlı ve şekerli yiyeceklerden özellikle tuzdan uzak durmalıyız.

Bol bol su içmekte kilo vermenin en doğal yolu. Ancak suyu içtiğimiz zaman oldukça önemli. Örneğin sabah uyandınız aç karnına kahvaltıdan önce 2 bardak su için. Suyu tok karna değilde aç karna içmeyi alışkanlık haline getirirseniz hem sağlığınız için hemde form girmeniz için oldukça faydalı olacaktır. Bol bol sebze ve meyve tüketmeliyiz. Sebzeleri çiğ olarak salata şeklinde tüketmek daha faydalıdır. Yemeklerimizde çok az zeytinyağı kullanmalı aşırı yağdan uzak durmalıyız. yemeklerimize kattığınız tuzu azaltmalıyız, zira tuz vücudun ödem yapmasına neden olur ve kilolu görünüm yapar. Şeker kilo almada etkilidir, daha az şeker kullanalım.

Zayıflamanın yolu bitki çaylarından geçiyor:

Bitki çayları zayıflamada oldukça etkilidir. Ancak her bitki zayıflamaya yardımcı olmaz. Bu nedenle doktor tavsiyelerine uyup bilinçli olmak gerekir. Örneğin yeşil çay tüm doktorların önerdiği bir bitki çayıdır ve zayıflamada oldukça etkilidir. Vücuttan toksin atmaya da yardımcı olan yeşil çay sağlığımız için de oldukça faydalıdır. Ancak doktor Ender Saraç yalnızca yeşil çayın yeterli olmayacağını söylüyor ve 5 ‘li çayı tavsiye ediyor. Yani 5 ayrı bitkiyi birlikte çay yaparak içmek daha etkili zayıflama sağlar diyor. Şimdi kısaca bu 5 bitkili çayı açıklayalım.

Mate yaprağı, kekik, funda yaprağı, biberiye ve yeşil çaydan oluşan karışımı, günde üç fincan içmek zayıflamanın doğal yolu:

Doktor Ender Saraç, doğal zayıflama yolu olan bitki karışımı çay, ayda beş kilo vermenizi sağlayacak sağlıklı bir zayıflama yöntemidir. Zayıflama çayının günlük iki veya üç bardaktan fazla içilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Saraç, diyet çayları hazırlanırken bitkiler kaynatılıyor. Bu yanlış bir uygulama. Doğru ve etkili bir bitki çayı hazırlamak isteyenler, suyu kaynattıktan sonra bitki yapraklarını kaynar suya atarak 5 dakika kadar demeleyi süzerek içmelidir. Şimdi zayıflatan bitki karışımı çayı hazırladığımız bitkileri kısaca tanıyalım.

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

Doğal zayıflama yolu formülleri açıkladık. Umarız kilo vermek isteyenler için bir anahtar olur. Herkes istediği kiloda ve formda güzel bir ömrü geçirir. Kısa bir yarımız daha olacak; zayıflamak için ne yapıyorsanız yapın mutlaka inanarak yapın. Bu formül ile istediğim kiloya geleceğim. Artık istediğim kiloda formda ve çok güzelim şükürler olsun diyerek Kendinize ve uyguladığınız formüle güvenin ki istediğiniz sonucu alasınız. sağlıklı ve güzel günler dileriz. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *