en çok işe yarayan zayıflama önerileri

yaza formda girin

YAZ GELDİ ZAYIFLAMAYA HAZIRMISINIZ İŞTE SİZE EN CAN ALICI ZAYIFLAMA TÜYOLARI

Kış boyu aldığım kilolardan kurtulma zamanı geldi, artık zayıflamalıyım diyorsanız. Şimdi size diyetisyenlerin önerilerinden derlediğim zayıflama tüyoları vereceğim. Bu önerilere uyarak disiplinli bir şekilde zayıflamak için azmederseniz kısa sürede zayıflayabilirsiniz. Şimdi kilo vermek için olmazsa olmaz önerilerimi sıralayalım.

* Öncelikle su tüketiminizi artırmalısınız. Gün içerisinde ara ara 3 litre su tüketerek metabolizmanızı hızlandırın.

* Akşam saat 7’den sonra yemeğe hemen son verin. Meyve dahi tüketmeyin. Akşam sadece çay ve kahve gibi şeyler içebilirsiniz ki şekersiz yada az şekerli içiniz.

* Hızla zayıflamak istiyorsanız yağ tüketiminizi sıfırlamalısınız. Yemeklerinizi özellikle yağsız yada çok az zeytinyağı ile pişirin. Özellikle katı yağlar kesinlikle yemeyin.

* Zayıflamak için tuzu da azaltmalısınız. Tuz vücudunuzda su birikimine neden olur.

* Yemek yerine bol bol salata tüketebilirsiniz. Yağsız yada 1 çorba kaşığını geçmeyecek kadar zeytinyağı ekleyip nefis salatalar hazırlayıp yiyebilirsiniz.

* Süt ürünlerni yemelisiniz ancak yağsız süt ve yoğurt olmalıdır. Özellikle ara öğünlerinizde tok tutacağından br çay bardağı süt yada küçük bir kase yoğurt yiyebilirsiniz.

* Kahvaltı haricinde öğünlerden ekmek yemeyin. Porsiyonlarınızı ufaltıyoruz, yarım porsiyon yemekler yiyoruz ve bu sayede bir kaç hafta 4-5 kilo verebilirsiniz.

* Günde 2-3 defa yeşil çay tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Vücudunuzda ki ödemi yeşil çay ile atabilirsiniz.

* Mutlaka spor ve egzersiz yapmalısınız. Yürüyüşte çok faydalı olur. Egzersizden 30 dakika kadar önce tüketeceğiniz kahve egzersiz esnasında yağ yakmanızı daha da hızlandıracaktır.

* Yaptığınız spor ve egzersizden sonra bir bardak yağsız süt içerek kaslarınızı korumalısınız. Kaslardan değil yağlardan kilo vermeliyiz.

* Bolca maydanoz tüketin yada bir kaç demet maydanozu meyve sıkacağından geçirip suyunu için. Maydanoz vücudunuzdaki ödemi ve şişkinliği atar.

Bu önerilerimizi uygulayarak bir ay gibi kısa bir sürede en az 4-5 kilo verebilirsiniz. Yazı formda geçirmek rahatlıklar bikini giymek istiyorsanız haydi başlayalım. Uygulayacağımız sıkı bir diyet ile istediğimiz bedene sahip olabiliriz. Sağlıklı ve güzel günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *