turşu suyu zayıflatırmı

TURŞU SUYU İLE FAZLA YAĞLARINIZDAN KURTULUP ZAYIFLAYABİLİRSİNİZ

Türk toplumunun sofralarının baştacıdır turşu. Yemeklerin yanında iştah açıcı olarak yenen turşu, lezzetli bir salata türüdür diyebiliriz. Turşu suyu da pekçok insan tarafından severek içilir. Peki turşu suyunun zayıflattığını biliyor muydunuz. Evet yanlış duymadınız, turşu suyu ile kilo verebilirsiniz. Peki nasıl oluyor açıklayalım.

Turşu suyunda bulunan “asetik asit“in vücutta yağ birikimini bastırdığı ve metabolizmayı hızlandırdığını açıklayan uzmanlar, bu özelliği ile turşu suyunun zayıflattığını söylüyor. Hergün bir bardak turşu suyu içerek kilo verebilir, zayıflayabilirsiniz.

Fakat turşu suyunda bulunan asetik asit mide için zararlı olabiliyor. Özellikle reflü şikayetini artırıyor. Ayrıca sodyum bakımından zengin olan turşu suyu yüksek tansiyonu olan hastalara tavsiye edilmiyor. Fazla sodyumun bir diğer etkisi de vücudun aşırı su tutmasıdır. Bu nedenle vücutta ödem birikmesine neden olabileceğinden ödem atıcı bir bitki çayınıda gün içerisinde içebilirsiniz. Sağlıklı ve formda günler dileriz.. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *