yoğurt ile zayıflama

YOĞURT YİYEREK ZAYIFLAMA

Sağlıklı bir besin kaynağı olan kalsiyum deposu yoğurt çok faydalı bir yiyecektir. Bunun yanında zayıflamada da etkili olduğu ispatlanmıştır. Kolay bir kilo verme yöntemi olan yoğurt yiyerek zayıflama yapılan araştırmalarla ispatlanmıştır.

Amerikada yapılan bir araştırmada kişiler gün içerisinde 3 öğün yağsız yoğurt yediği takdirde fazla kilolarından kurtulabileceğini gösterdi. Yapılan araştırmada deneklerin %20’si yoğurt diyetiyle zayıflarken katılımcıların %60’ı ise yoğurt diyeti sayesinde yağlarından kurtuldular.

Ülkemizde de büyük bir sorun olan ve kişilerin büyük miktarda paralar harcayarak kurtulmak istedikleri karın yağlarının aslında yoğurt tedavisiyle rahatlıkla aşılabileceği gösterilmiş oldu.

Yapılan araştırma sonucunda deneklerin 7 kilo verdikleri gözlenirken yağların büyük bir kısmının da kasa dönüştüğü görüldü. Yiyilen yoğurt vucütta bulunan hidrojen sülfit miktarını azaltarak besinlerin daha iyi yakılmasını da sağladı.

Ayrıca Japonyadan gelen bir araştırma sonucunda ise kişilerin 1 ay boyunca günde bir porsiyon yoğurt yemeleri halinde ağız kokularından, diş eti hastalıklarından ve ağız içi yaralarından kurtuldukları belirtildi. Sizde ağız sağlığınız ve fazla yağlarınız için günde en az 1 porsiyon yağsız yoğurt yemeye çalışın.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *