zayıflamak için yağsız beslenin

yagsiz beslenin

ZAYIFLAMAK İSTİYORSANIZ YAĞ TÜKETİMİNİZİ AZALTMALISINIZ

Yaz günlerinin gelmesiyle bir zayıflama telaşı başladı. İnce ve açık rekli kıyafetler giyeceğimiz yaz günlerinde formda olmayı hepimiz istiyoruz elbette. Üstelik deniz tatili ve bikini bizdeki zayıflama isteğini kamçılıyor. uzmanlar zayıflamanın baş şartlarından birinin yağsız yemek olduğunu söylüyorlar. Vücutta biriken yağların bizi nasılda şişko gösterdiğini düşünürsek uzmanların önerisinin çok doğru olduğunuda anlarız. Bakın uzmanlar yağlar konusunu nasıl açıklıyor.

Yağsız beslenin demek hiç yağ yemeyin anlamına gelmiyor elbette. Zeytinyağı, fındık yağı ve balık yağı gibi yağları az az sofranızda bulundurun ve tüketin. Bazı yağlar özellikle doğal zeytin yağı metabolizmanızı hızlandırır ve sizi gerçekten rahatlatacak derecede forma sokar. Metabolizma hızlanınca hazımsızlık ve şişkinlik ortadan kalkar.

Süt ürünleri de zayıflamanıza yardımcı olur. Kalsiyum mineralinin alınamaması vücutta yağ depolanmasına neden olur. Süt ürünlerini yetersiz tüketenlerin beslenme alışkanlıkları bozulup değişebilir. Doymamaya başlama gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Günlük beslenmenize 2 su bardağı kadar süt veya yoğurt eklemeyi unutmayın. Ancak bu süt ve yoğurt yağsız yada az yağlı olmalıdır.

Katı yağlar yememeye özen göterin. Yemeklerinize çok az zeytinyağı ekleyin. Katı yağları yemeklerde de kullanmamaya özen gösterin. Bol yeşillik ve salata tüketin. Salatalarınıza çok az miktarda zeytinyağı gezdirebilirsiniz. Yağlı besiler yememeye dikkat ettiğinizde zayıflamanız ve forma girmeniz daha kolay olacaktır. Sağlıklı ve güzel günler dileriz..www.kadinlariz.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *