inci tozu maskesi

İNCİ TOZU MASKESİ NEDİR NASIL YAPILIR CİLDE FAYDALARI NELERDİR

İnci tozu maskesi evde olayca yapabileceğiniz bir cilt maskesidir. İnci gibi parlayan bir cilt için uzmanlar inci tozu maskesi öneriyor. İnci tozu maskesi ile cildinizin inci gibi parlak ve pürüzsüz olacağı bu maske cildi besler ve derinlemesine bakım yapar. İçerisindeki muzun da etkisi ile çok fazla vitamin ve protein içeren inci tozu maskesi ciltteki kırışıklıklar için de etkili olur. İnci gibi parlayan bir cilt için denemeye ne dersiniz?

İnci Tozu Nerede Bulunur:

İnci tozu maskemizi açıklamadan önce inci tozunu nereden alacaksınız ve gerçek inci tozu nasıl anlaşılır açıklayalım. İnci tozu eczanelerden alınabileceği gibi aktarlarda da bulununabiliyor. Pahalı bir ürün fakat gramla az az alıp kullanabiliyorsunuz. Eczanelerde ANN YVETTE isminde bir marka inci tozu 50 gramı 110 Tl fiyat ile satılıyor. Aktarda bulabilirseniz 10 gram alıp daha az para ödeyebilirsiniz. Birde parlak beyaz olanı daha makbulmüş, gerçke inci tozu imiş açıklayalım.

İnci Tozu Maskesi Tarifi:

Malzemeler:

* 0.3 gr inci tozu,
* 1 adet muz,
* 2 kaşık krema,
* 2 çay kaşığı demli çay suyu.

Hazırlanışı ve uygulanışı:

İnci tozu maskemiz öncelikle muz derince bir kap içerisinde iyice ezilip püre kıvamına gatirilir. İyice yumuşan muzun içerisine inci tozu, krema ve çay eklenip karıştırılır. Tam bir krem kıvamı aldığında gözünüze kaçırmadan göz çevresi de dahil olmak üzere yüzünüze iyice masaj yaparak sürünüz. 20-25 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız. İnci tozu maskesini haftada 1 yada 2 kez uygulayabilirsiniz. İnci gibi parlayan bir cilt dileğiyle güzel günler dileriz. www.kadinlariz.com

Ebru Şallı İnci Tozu Maskesi Tarifi:

Ebru Şallı’nın TV ekranlarında açıkladığı inci tozu maskesi yumurta akı ile yapılıyor. Ebru şallı 1 tatlı kaşığı inci tozu ve yarım yumurta akı karıştırılır ve temiz cilde uygulanır diye açıklıyor. Haftada 1 kez yapılmalıdır. 6 hafta boyunca düzenli kullanıldığında cildiniz bir harika olacaktır, hatta botoks etkisi yapacaktır diyor.

Gülsuyu ve İnci Tozu Maskesi:

Bir diğer inci tozu maskesi tarifi ise gülsuyu ile yapılıyor. 1 tatlı kaşığı inci tozunun içine az az gül suyu damlatıp karıştırın. Krem kıvamına gelice yüzünüze uygulayın. 15- 20 dakika bekletin, yüzünüz kabuk gibi sert olacaktır. Yavaş yavaş ovarak çıkartın ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

İnci Tozunun Cilde Faydaları:

İnci tozu, insanın cilt dokusu gibi, mineral tabanlı organik yapısında çeşitli bioaktif moleküller ihtiva eder. İnsan cildi için hayati önem taşıyan yapı taşları ve proteinlerin de arasında yer aldığı yirmiden fazla amino asit ve bir düzinenin üzerinde mineral içeren inci tozunun cildin metabolizmasını hızlandırıp, hücre yenileyici, sıkılaştırıcı, canlandırıcı ve kırışıklık önlemeye yardımcı etkileriyle cildin gençleşmesine katkıda bulunduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. İnci tozu cildi derinlemesine temizliyor, pürüzsüz ve elastik olmasını sağlıyor, kırışıklıkların oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *