ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır

EŞİNİZİN YADA SEVGİLİNİZİN AYRILMAK İSTEDİĞİNİ NASIL ANLARSINIZ

İlişkiler bazen yıllar geçtikçe yıpranır ve sonuç ayrılık olabilir. Bazen çok iyi gittiğini sandığınız evliliğiniz bile bitebilir. Eşinizin veya sevgilinizin ayrılmak istediğini size karşı davranışlarına dikkat ederek anlayabilirsiniz.

Ayrılmak ilişkisini bitirmek isteyen bir erkek neler yapar nasıl davranır açıklayalım.

Telefon açmaz:

Gün içinde telefonla konuşma sıklığınız azalmaya başladıysa ve artık arayan sadece sizseniz ilişki için tehlike çanları çalıyor demektir. Bu ilişkiden sıkılmanın hemen hemen ilk belirtisidir. Telefonda uzun sessizlikler oluyorsa konuşma konusunda onun isteksiz olduğunu görüyorsanız durup bir düşünmelisiniz. Sizi aramaması; artık daha az merak etmesi daha az önemsemesi anlamına geliyor olabilir.

İş telefonundan aradığınızda telefonlarınıza çıkmama durumu da son zamanlarda sıklaştıysa ilişkiyi gözden geçirme zamanı gelmiş demektir.

Şikayet eder:

Ayrılmak isteyen erkek sizin görünüşünüzden şimdiye dek hiç olmadığı kadar şikayet etmeye başlar. Özellikle de son zamanlarda biraz kilo aldıysanız… Eskiden “seni her halinle seviyorum” diyen erkek gitmiş yerine size sürekli 10 üzerinde puan vermeye meraklı bir stil eleştirmeni gelmiş gibidir!

İlgisizleşir:

Size karşı ilgisi buharlaşıp uçmuş gibidir. Mesela artık hafta sonları evden erkenden çıkıp eve sabaha karşı ya da ertesi gün gelmeye başlayabilir. Arkadaşlarıyla özellikle de bekar olanlarla sizinle olduğundan daha fazla zaman geçirmeye başladıysa bu işte bir iş olduğundan şüphelenmelisiniz. Demek ki sizin yanınızda onlarla olduğu kadar mutlu değil!

Kaçar:

Tartıştığınızda ya da onun davranışlarından şikayetçi olduğunuzu söylediğinizde sesinizi duymaya daha fazla tahammülü yokmuşçasına arabasına atlayıp uzaklara giderek uzun saatler geri dönmemesi de ayrılık isteği mesajı olabilir.

Konuşmak istemez:

Sizinle konuşma konusunda eskiye oranla daha isteksizdir ayrılmak isteyen erkek. “Canını sıkan bir şey mi var?” diye sorduğunuzda genelde “Yok bir şey” deyip kestirip atmak ister. Oysa bir zamanlar yaşadığı en ufak sıkıntıyı dahi sizinle paylaşan bir erkek vardı hayatınızda…

Dokunmaz:

Ayrılmak isteyen erkek sevgi gösterme konusunda kendini tamamen geri çekmiş gibidir. Yüzünüze sevgi dolu bakışlar fırlattığı zamanlar çok geride kalmış gibidir… Sizi sevmesi için onu teşvik etmeye çalışsanız da fayda etmez. Ellerini alıp size dokunması için yönlendirmeye çalışırsınız ama kendiliğinden size dokunmayı akıl etmez ya da istemez. Seks ise neredeyse artık hiç yaşanmıyordur aranızda.

Tahammülsüzleşir:

En ufak bir şeyden tartışma çıkarma konusunda hiçbir fırsatı kaçırmaz hale gelmişse bu adam sizden ayrılmayı kafasına koymuş demektir. Bu tartışmalarla hem size karşı tahammülünün kalmadığını hem de sizi yıldırmakta ısrarlı olduğunu görmelisiniz.

Sizi fark etmez:

Bundan böyle sizdeki değişiklikleri fark etmez hale gelir ayrılmak isteyen sevgili. Ne saçınızın yeni modelini ne de parfümünüzü değiştirdiğinizi anlar. Yüzünüzü estetikle tamamen değiştirseniz bile anlamayacak kadar ilgisiz hale gelmiştir artık size karşı. Siz artık onun hayatında görünmez biri gibisinizdir.

İnternette zaman geçirir:

İnternette sörf yaparak geçirdiği süre eskiye oranla epey artmıştır. Bilgisayarın başında saatlerce oturur ve onu rahatsız etmenizi istemez. Ve tabii size de başka kadınlarla mesajlaştığı şüphesini duymak düşer.

Kendi dünyasında yaşar:

Onun telefonla konuşma halini iyi gözlemleyin. Arkadaşlarıyla konuşurken bol bol kahkahalı bir sohbete bile dalmış olsa telefonu kapatır kapatmaz ciddi bir ifadeye bürünür yüzü. Size karşı gülümsemek ve konuştuklarını paylaşmak istemediğini gösterir bu hareketler. Her ne kadar eskiden böyle olmasa da…

Telefonu çalsa da sizin yanınızda cevaplamak istemez. Sizi özel dünyasından uzaklaştırmış gibidir.

İlişkiye ara vermek ister:

Ve artık bir gün size dönüp ilişkiye ara vermeye ihtiyacı olduğunu söyler. Dikkat edin ayrılık sözünü kullanmaz. Sanki ikiniz ayrı ayrı kısa bir tatile çıkıp sonra yeniden eskisi gibi ilişkinize devam edecekmişsiniz gibi bir ara vermekten söz eder. Hayatında bazı şeylerden sıkıldığını kendisiyle ilgili sorunları olduğunu bunları da yalnız kalarak halletmek istediğini söyler. Kendisiyle ilgili sıkıntıları yüzünden sizi de üzmek istemediğinden bahseder. Ama bir dakika bu yalana inanmayacaksınız öyle değil mi? ‘İlişkiye ara verme’ talebi ayrılmak istediğine dair en büyük ipucudur. Ne yazık ki eşyalarınızı toplayıp terk etmenin zamanı gelmiş demektir.netten alıntı

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *