sigara içenler için cilt bakımı

SİGARA İÇENLER İÇİN CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

Sigaranın zararlarını bilmeyen yoktur. Ciğerlere verdiği zararın yanında cilde de kötü etkileri vardır. Fakat sigara içen ve bir türlü bırakamayanlar için cilt bakım önerilerimiz var. Sigara cilt rengini bozar ve sarımsı bir cilt rengine neden olur. Ayrıca dudak kenarlarında çerçeve şeklinde bir çizgi oluşur. Göz altlarında morarma ve çökme meydana gelir. Yıllarca sigara içen kişilerin cildi oldukça bozulur diyebiliriz. Peki sigaranın cildimize verdiği bu kötü etkilerden korunmanın yada kurtulmanın yöntemleri var mıdır? Şimdi sizlere bunu açıklamak istiyoruz.

Sigara İçenlere Cilt Bakım Önerileri:

1) Cilt Temizliği önemlidir: Sigara dumanının cildimize verdiği zararı azaltmak için cildimizi derinlemesine temizlemek gerekir. Ciltte bir tabaka oluşturan sigara dumanını cildimizden düzenli temizleyerek cildimizin nefes almasını sağlamak, sigaranın cilde vereceği zararları azaltır.

2) Cilt renginin bozulmaması yada düzelmesi için: Yatmadan önce 1 armutun suyunu sıkıp yüzünüze iyice yedirin. Bu cildinizin normal cilt rengini almasına yardımcı olur.

3) Göz altlarına bakım yapmak için: Olgun yarım avokadoyu, 2 tatlı kaşığı bal ve yarım limon karıştırın. Ve yüzünüze uygulayın. 1 saat bekletin. Özellikle göz çevresine uygulayın. Göz altlarındaki morarma ve çöküntüyü azaltır. Sigaranın etkisiyle oluşan kırışıklıkların oluşmasını engeller.

4) Sağlıklı bir cilt için: Kestane balı ciğerlerinizin ve nefes yolarınızın temizlenmesine yardımcı olur. Ciğerlerinizin temizlenmesi ile cildinizde güzelleşecektir.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *