beren saat yeni dizisi

BİHTERİN YENİ DİZİSİ FATMA GÜLÜN SUÇU NE

Aşk-ı memnu dizisindeki Bihter rolü ile çok sevilen oyuncu Beren Saat yeni bir dizi ile ekranlarda. Fatma Gülün Suçu Ne isimli dizide Engin Akyürek ile başrolü paylaşıyor. Yine çok ilgiyle izlenecek ve sevilecek bir dizi. Yıllar önce aynı senaryoda Hülya avşar ve Aytaç Arman’ın yer aldığı bir film çekilmişti. Müjde Ar benzetmeleri yapılan Beren Saat şimdi Hülya Avşar rolüne karşı Fatma Gülün Suçu Ne dizisinde yer alıyor. İlk bölümü ilgi ile izlenen dizideki tecavüz sahnesi çok konuşulacağa benziyor.

Fatma Gülün Suçu Ne dizisinin konusu:
Fatmagül (Beren Saat) genç bir köylü kızıdır. Bir gün ona 3’ü zengin çocuğu olmak üzere 4 adam tecavüz ederler. Kızın deli bir abisi dışında kimsesi yoktur. Ama devlet onu korumak için failleri yakalayıp hapse atar.
Zengin cocukların aileleri tek çözümü fakir çocuğu kandırmakta bulurlar. Bir sene evli kalsın, hemen boşatacaklardır ikisini, söz verirler. Fatmagül o sırada hamile değildir, hamile kaldığı için degil, tecavüze uğradığı için Türk kanunlarına göre tecavüzcülerden birisi onunla evlenirse dava düşecektir.

Felaket bir dramdır bu. Gencecik kız sevmediği bir tecavüzcü ile evlendirilir. Üstelik adam bundan ötürü inanılmaz pişmandır. Zengin çocuklar kendi şehirlerine dönmüş, o bu herkesin yattığı kızla bir evde üstelik evli olarak kalmıştır. Başından atmaya çalışır kızı, ama atamaz. Bu onu daha da hırslandırır. İçer, döver kızı. Her şeyden suçlu olan bu kızdır işte.

Sarhoş bir gecesinde yine kızla birlikte olur. Kız sevmiştir onu, kabul eder. Ama ne zaman ki hamile kalır kız, adam sinirlenir, nedir ki bu, bir de piçi mi olacaktir bu kadından.. Bu sefer hastanelik edene kadar döver, kızın karnına attığı tekmeler doğmamış bebeğini öldürür. Fakat kız onu ele vermez hastanede, düştüm der ısrarla. Bu olay aklını başına getirir adamın. Sonuçta tecavüz etmiş olan onlardır.

Dizinin Künyesi

Yapım: Ay Yapım
Yapımcı:Kerem Çata
Yönetmen:Hilal Saral
Senaryo:Ece Yörenç – MelekGençoğlu
Sanat Yönetmeni:Nilgün Nalçacı
Müzik:Toygar Işıklı
Görüntü Yönetmeni:Hüseyin Tunç

Oyuncular:Beren Saat (Fatmagül), Engin Akyürek (Kerim), Sumru Yavrucuk (Ebe Nine), Musa Uzunlar (Reşat), Murat Daltaban (Münir), Fırat Çelik (Mustafa), Buğra Gülsoy (Vural), Kaan Taşaner (Erdoğan), Engin Öztürk (Selim), Deniz Türkali (Perihan), Seda Güven (Meltem), Veda Yurtsever İpek (Ender), Esra Dermancıoğlu (Mukaddes), Bülent Seyran (Rahmi)

 


 

One Comment

  • ayse
    24 Aralık 2010 | Permalink |

    aslında burada yazan konu hülya avsarın filminin konusudur diziyle alakası yoktur yanılgıya kapılmasın okuyanlar

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *