hürrem sultan maskesi

HÜRREM SULTAN’IN GÜZELLİK SIRRI DOĞAL CİLT MASKESi
Televizyon dizilerinin yeni gözdesi Muhteşem Yüzyıl disinin güzel oyuncusu Meryem Uzerli güzelliği ile izleyenleri büyülüyor. Pürüzsüz ve parlak cildi dikkatlerden kaçmıyor. Peki Hürrem Sultan rolünde izlediğimiz Meryem Uzerli güzelliğini neye borçlu dersiniz. Hürrem Sultan’ın kendine özel doğal maskesi güzelliğinin sırlarından biriymiş. Şimdi Hürrem Sultan’ın güzellik formülü bitkisel maskesini sizlerle paylaşalım.

Hürrem sultan maskesi:

Malzemeler:

* 2 tutam çuha çiçeği,
* yarım salatalık,
* 1 kahve fincanı pirinç unu,
* yarım fincan elma suyu,
* 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

2 tutam kurutulmuş çuha çiçeğini döverek toz haline getirin. Kabuklarını soyduğunuz yarım salatalığı, 1 kahve fincanı pirinç ununu, çuha çiçeği tozu ile beraber 10 dakika kadar ateşte pişirin. Ateşten indirince iyice ezerek bulamaç haline getirin. Hazırladığınız bulamacın içine yarım fincan elma suyu, 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı ilave ettikten sonra iyice karıştırarak krem kıvamına getirin.

Öncelikle cildimiz temiz olmalı bunu unutmayalım. Cildimizi derinlemesine temizledikten sonra maskemizi uygulayalım. Hazırladığınız çuha çiçeği kremini; yumuşak bir fırçayla yüzünüze ve boynunuza sürün. Yüzünüzde 30 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve gül suyu losyonu ile cildinizi temizleyin.

 


 

One Comment

  • ilayda can
    21 Haziran 2012 | Permalink |

    hakikaten çok güzel bi kadın

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *