yapay sperm ile kısırlığa son

YAPAY SPERM İLE ÇOCUK SAHİBİ OLUNABİLİR Mİ

Anne baba olmak isteyip yıllarca tedavi gören pekçok aile vardır. Eğer sorun erkekteki sperm azlığı ise şimdi bilim buna da çare oluyor. Yapılan araştırmalar hiç sperm üretmeyen bir erkeğin bile çocuğu olabileceğini söylüyor. Yapay sperm çocuk sahibi olamayan ailelere müjdeli bir haber olsa gerek.

Almanya’nın Münster Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, kısır erkeklerin sperm bağışına ihtiyaç duymaksızın da çocuk sahibi olabileceğini ortaya koyuyor.

Alman ve İsrailli bilim insanlarının yer aldığı deneyler sonucunda, testislerde yer alan ve sperm üretiminden sorumlu hücrelerin laboratuar ortamında yetiştirilebileceği belirtilirken, alınan ilk sonuçların denek olarak kullanılan farelerde başarıya ulaştığı belirtiliyor.

Araştırmanın geliştirilmesi halinde kısırlığın tarihe karışabileceğini söyleyen yetkililer, kısırlıkla mücadele eden erkeklerin de böylelikle doğal bir şekilde babalık sevinci yaşayabileceğini söylüyor.

Bebek sahibi olmak isteyipte olamayan anne babalara yapay spermin çare olmasını dileriz. Allahım anne baba olmak isteyen tüm ailelere bebek nasip etsin inşallah. Sağlıklı günler..netten faydalanarak www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *