zayıf görünmek için nasıl giyinmeli

GİYSİLERLE ZAYIF VE FORMDA GÖRÜNMENİN PÜF NOKTALARI NASIL GİYİNMELİ

Güzel ve formda görünmek için giydiğimiz kıyafetlerin etkisi büyüktür. Vücudumuza göre giyinmek bizi daha zayıf gösterebilir. Daha formda ve daha fit görünmek için doğru giyinmek şart. Doğru giyinmek derken kendi bedenimize uygun kıyafetler seçmek ve bazı püf noktalarına dikkat etmek yeterli olacaktır. Şimdi size açıklayacağımız doğru giyinmenin püf noktaları, daha zayıf, formda ve güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Eğer zayıf görünmek istiyorsanız tek renk giyinmeye özen gösteriniz. Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giyin. Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giyebilirsiniz. Bej, deniz mavisi, mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenleri bulunan giysiler de olabilir. Elbise renginizi seçip giydiğinizde ayna karşısında kendinize ve bedeninize uzun uzun bakın sizi nasıl gösterdi. Size bu rengin yakıştığını en iyi görecek olan sizsiniz.

Kıyafetlerinizin sizi formda göstermesi için kıyafetin kumaşı da önemlidir. Katı, sert ve ağır hatta yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır. Amacınız vücudunuzun genel şeklini görmek olmamalı. Aksine vücut hatlarınızı ve varsa fazlalıklarını ortaya çıkarmak değil gizlemektir. Çok kalın ve kaba kumaşlar sizi olduğunuzdan kilolu gösterir.

Kıyafetiniz vücudunuza göre olmalı, eğer bedeninize göre büyükse hem pot durur hem kilolu gösterir. Geniş omuzlarınız varsa, vatka ya da herhangi bir omuz aperatı kullanmayın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeyin. Üstünüzü daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih edin. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri arayın. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçin.

Kıyafetlerin sizi zayıf göstermesi için dikiş şekli de önemlidir. Giysilerinizde, özellikle ceketlerde kare şekilli olanları ya da sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunun yerine hatları hafif belli eden modelleri tercih edin. Elbiselerin dikişleri daha ön plana çıkartılmış olabilir.

Eğer kalça ve basenleriniz genişse; kamufle etmek için, rahat pileli, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, düz çizgiler yan cepli ya da cepsiz modeller seçin. Basenleri küçük göstermek için beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar arayın. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı. Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine hafif dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasına dikkat edin.

Zayıf ve fit görünmek için ayakkabıların da önemi büyüktür. Sadece elbiselerle zayıf görüneceğinizi sanmayın. Giysilerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı deneyin. Özellikle ayaklarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler, ufak topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine, kısa topuklu ya da üzerinde durabiliyorsanız yüksek topuklu ayakkabılar giyin. 5 cm’lik topuk ne giyerseniz giyin sizi daha ince gösterecektir. Ayak bileğinize dolanan ayakkabılardan, kare topuklardan uzak durun. Tüm bunlar sizi daha bodur ve bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur. Zayıf ve formda güzel bir hayat dileriz…www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *