avokado maskesi

EBRU ŞALLI’DAN YÜZ GÜZELLİĞİ İÇİN AVOKADO MASKESİ TARİFİ

Ünlü manken Ebru Şallı Saba Tümer’in TV programında yine güzellik için bize güzel bilgiler verdi. Ebru Şallı’nın cilt güzelliği için tavsiye ettiği avokadu maskesinin harika bir cilt maskesi olduğunu söyledi. Yüz güzelliğine önem veren bayanların avokado maskesini mutlaka denemesini öneriyor.

Cilt Güzelliği İçin Avokado Maskesi Tarifi:

Malzemeler:

* Çeyrek avokado,
* 1 tatlı kaşığı bal.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

İyi olgunlaşmış bir avokado meyvesini dörde bölüp bir parçasını iyice ezelim yada rondodan geçirip püre haline getirelim. İçerisine balıda ekleyip krem kıvamına getirinceye dek karıştıralım. Bu maskeyi gece yatmadan önce masaj yaparak yüzümüze sürelim. En az 20 dakika bekletip ılık su ile yıkayalım. Avokado maskesinin haftada 3 kez yüze uygulanmasını tavsiye eden Ebru Şallı, bu maske güzelliğinizi ortaya çıkaracak ve cildinize canlılık katacaktır diyor.

 


 

2 Comments

  • Leyla
    05 Nisan 2013 | Permalink |

    Ben 1 yildir spor yapiyorum AMA nedense karin bolgedeki yaglar daha erimedi ve daha da kilo aldim bunu bana aydinlatirmisiniz neden boyle

  • admin
    10 Nisan 2013 | Permalink |

    Merhaba Leyla Hanım yaptığımız sporu doğru yapıyor olmamız önemlidir. Birde biz spor yaparken yaktığımız kalorinin fazlasını beslenme anlamında geri alıyorsak elbette kilo vermemiz güç olacaktır. Spor yaparken aynı zamnda uygun bir diyet yapmanız ve aldığınız kalorilere dikkat etmeniz gerekir. Örneğin 1 saat yürüyüş ile 500 kalori yakıyorsanız o gün içerisinde 500 kaloriden az besin almalısınız ki aradaki fark kadar kilo verebileseniz. Bu yalnızca anlatabilmek için bir örnek elbette. Umarım faydalı bilgi verebilmişimdir. Sağlık ve güzel günlere..

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *