ince belli olmak ister misiniz

İNCE BİR BELİNİZ OLSUN İSTERMİSİNİZ İŞTE SİZE BELİ İNCELTEN ÖNERİLER

Aynanın karşısına geçtiğinizde keşke belim biraz daha ince olsa diyor musunuz? Eğer belinizin daha ince görünmesini istiyorsanız size önerilemiz olacak. Belinizin incelmesine ve forma girmenizi sağlayacak önerilerimiz:

1) Her sabah mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Kahvaltı yapmazsanız yağ depolama riskiniz daha fazla olur. 1–2 dilim peynir, söğüş sebzeler ve 1–2 dilim tam tahıl ekmeğinden oluşan bir kahvaltı metabolizmanızı harekete geçiriyor.Kahvaltı yapmaya vaktiniz yoksa; süt ve bir porsiyon meyve yiyebilirsiniz.

2) Öğün aralarınız uzatmayın. Ara öğünler forma girmenize yardımcıdır. Yemek yedikten üç saat sonra kan şekeri düşmeye ve metabolizma yavaşlamaya başlıyor. Bu durumu engellemek için yapmanız gereken ana öğünlerin arasına 2-3 saat ara ile ara öğünler yerleştirmek. Ara öğün vakitlerinizi dışarıda geçiriyorsanız, çantanıza 1-2 adet taze veya kuru meyve atın; diyet kraker de olabilir.

3) Atıştırmalık olarak çiğ sebzeleri tercih edin. Gün içerisinde veya geceleri televizyon izlerken iştahınız kabarıyor, kendinizi çok aç hissediyorsanız, çiğ sebzelerden yararlanın. Salatalık, domates gibi çiğ tüketilebilen sebzelerin kalorisi oldukça düşüktür. Bu nedenle rahatlıkla atıştırabilirsiniz.

4) Tam tahıl ürünleri olan tam buğday ve tam çavdar ekmeğinin zayıflamaya olan yardımcı etkisi birçok bilimsel araştırma ile kanıtlanmış durumda. Beyaz ekmek yerine tam tahıl ekmeklerini tercih edin.

5) Su sağlıktır, forma girmek ve belinizi inceltmek için de su çok faydalı olacaktır. Öğünlerden önce içeceğiniz bir bardak su, midenizde basınç yaratarak kendinizi daha tok hissetmenizi sağlayabilir.

6) Günlük enerji harcamanızı artırın. Eğer spor yapma imkânınız varsa fırsatları değerlendirin. Spor yapmaya imkân bulamıyorsanız, günde bir saat tempolu yürüyüş yapmaya çalışın.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *