sinüzite doğal çözüm

SİNÜZİTE DOĞAL ÇÖZÜM ARDIÇ YAĞI FAYDALARI VE KULLANIMI

Özellikle kış aylarında soğuklar ile beraber artan sinüzit hastalığı baş ağrısı ile kendini hissettirir.Sinüzit soğuğu hiç sevmez ve en ufak bir üşütmede kendini gösterir. Burun tıkanıklığıyla birlikte görülen baş ağrıları dayanılmaz olabilir. Tıkanık burnunuzu açmayı çoğu zaman başaramazsınız. İşte bu durumda ardıç yağı büyük bir yardımcıdır. Ardıç yağının kullanımında bir sakınca yoktur. Ardıç yağının herhangi bir yan etkisi yada zararı olmayacaktır. Ardıç yağı çok şifalı bir bitki yağıdır ve sinüzite de çok faydalıdır.

Ardıç Yağının Sinüzite Faydaları:

Burundan teneffüs edildiğinde tıkalı burnu açıyor, sinüsleri boşaltıyor,iltihabı söküyor. Sinüslerin boşalmasıyla büyük rahatlama sağlandığı gibi, buna bağlı baş ağrıları da sona eriyor. Sinüzit tedavisinde ardıç yağı burundan teneffüs edilerek uygulanır. Bunun yanında dahilen almak da, iltihap sökülmesine yardım edeceğinden etkiyi artırır.

Ardıç Yağı Sinüzite Nasıl kullanılır:

2 küçük pamuğa 4-5 damla damlatılır ve 2 burun deliğine konulur. Nefes alırken pamuktan süzülen hava 15-20 dakika teneffüs edilir. Günde bir veya iki defa yapılabilir.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *