organlarımıza benzeyen meyveler nasıl şifa oluyor

VÜCUDUMUZDAKİ ORGANLARA BENZEYEN BESİNLER BENZEDİĞİ ORGANA ŞİFA OLUYOR

Çok ilginç bir bilgi aslında fakat araştırmalar gösteriyorki organlarımıza benzeyen besinler benzediği organa gerçekten iyi geliyor. Rabbim öyle bir yaratmış ki doğadaki herşey bize bir ipudu belkide ne dersiniz. Yazımızı okuduğunuzda sizde hayret edeceksiniz. Nasıl olurda yediklerimiz hangi organımıza benziyorsa o organımıza fayda sağlıyor.

İlk besinimiz Ceviz. Ahmet Maranki’nin sürekli vurguladığı ceviz beyne benziyor ve beyin sağlığı için çok faydalıdır. Çocuklarınıza derlerinde daha başarılı olması için ceviz yedirmeniz çok yararlı olacaktır.

Havuç gözlere iyi gelir. Aslında havucun gözler için çok faydalı olduğunu pekçok insan bilir. Peki şimdi şu açıdan bakalım. Havucu dilimleyelim ve nasılda göze benzediğini düşünelim. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir. Rabbim adeta havucu gözlerimiz için yaratmıştır diyebiliriz.

Zencefil şekil olarak mideye benzer ve sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Mide hastaları için şifa olur.

Nar çekirdekleri kan hücrelerine benzerlik gösterir. Nar kalp sağlığı için önemli bir antioksidandır.

Fasulye böbrek şeklindedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir. Kuru fasulyeyi düşünün ve aynı anda böbreklerinizin şeklini gözünüzün önüne getirin. Nasılda böbreklerimize benziyor fasulye öyle değilmi.

Kan kırmızısı domates kalp ve kan hastalıkları için mucize bir sebzedir. Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve domates kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir

Severek yediğimiz üzümün nasılda kalbe benzediğini hiç düşündünüz mü? Üzüm salkımı kalp şekline benzer her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve aynı zamanda kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

Sap kereviz ve Çin lahanası kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları %23 tür. Gıdanızda yeterli sodyum yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır.

Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahim sağlığı ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonlarının dengelendiğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve serviks kanserini önlediğini göstermiştir.

İncir tohum doludur ve ağaçta genellikle ikili olarak asılarak büyür.Bu şekli ile inciri erkek yumurtasına sperm dolu olmasına benzetebiliriz. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.

Patatesin pankreasa benzediğini düşünelim şimdi de. Patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler.

Yuvarlak yapısı ile Zeytin yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.

Kadın göğsüne benzeyen Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri meme sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.

Soğan vücut hücreleri şeklindedir. Bütün vücut hücrelerinden artık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epiteryal katlarını yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *