hamilelikte karın çatlaklarına bitkisel çözüm

HAMİLELİK DÖNEMİNDE KARIN ÇATLAKLARI OLMAMASI İÇİN DOĞAL FORMÜL

Hemen hemen tüm hamilelerde göbek ve göğüslerde çatlaklar oluşur. Hamilelik sonrası kalıcı izler haline dönüşen karın çatlaklarının olmaması için hamilelik döneminde önlem almak gerekir. Hamilelik döneminde ortaya çıkan ve hamileliğin sona ermesiyle iyice belirginleşen cilt çatlaklarını kakao yağı sürerek önleyebilirsiniz.

Neredeyse bütün gebeliklerde, en azından karın bölgesinde çatlama görülür. Nedeni gayet açıktır. Gebelikte karın ve göğüsler fazla büyüyünce, gerilen deri çatlar. İlk belirtiler hamileliğin 6. Ve 7. Aylarında pembe ve eflatun arası bir renkte başlar. Giderek mor bir renge dönüşür. En sonunda beyazlaşır. Çatlakları önlemenin en iyi yolu az kilo almaktır. Ne kadar az kilo alırsanız çatlama ihtimali o denli azalır. Bir yandan da, gebelik boyunca, cildin esnemesine yardımcı olmak için krem sürmek gerekir. Çatlakların tedavisi için birçok yöntem deneniyor. Ancak ne yazık ki henüz kesin bir çözüm bulunabilmiş değil. Çatlaklar, pembe veya mor renkte iken, tedavi edilmeleri daha kolaydır. Beyazlaştıktan sonra iş işten geçmiş olabilir. Buna rağmen mikrodermabrazyon, foto ıpl ve karbondioksit tedavileri çatlak tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Bu yöntemler doğumdan kısa bir süre sonra uygulandığında, çatlakları gidermekte veya azaltmakta oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Kakao yağı, denizde bronzlaşmaya, hamilelik sonrası cilt bozulmalarına karşı faydalıdır. Doğum öncesi ve sonrası çatlakları önleyici etkiye sahiptir. Dudak çatlaması ve ciltte pullanmada kullanılır. Hamilelik döneminde düzenli olarak hergün karnınızı ve göğüslerini hatta çatlama varsa bacaklarınızı kakao yağı ile masaj yaparak ovun. Hamilelik çatlaklarını oluşmadan önlemiş olacaksınız. Güzel günler dileriz. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *