ağrıların bilinmeyen nedenleri

VÜCUDUMUZDAKİ AĞRILARIN BİLMEDİĞİMİZ NEDENLERİ NELERDİR

Algoloji Ağrı Bilimi Uzmanı Doktor Erhan Özer ağrıların bilmediğimiz nedenlerini Doktorum programında anlattı. Vücutta ortaya çıkan ağrıların neden meydana geldiğini biliyor muyuz? Ağrıların gizli nedenlerini açıklayalım.

* Başınız ağrıyor ve neden ağrıdığını bilmiyorsanız size aklnıza hiç gelmeyecek bir baş ağrısı nedeni açıklayalım. Eğer saçınızı sıkı bir toka ile bağladıysanız ve oldukça sıkı bir şekilde uzun süre saçınız bu şekilde kaldıysa başınız ağrıyabilir.

* Dizleriniz ve ayaklarınız mı ağrıyor. Neden ağrıyor romatizmamıyım diye düşünüyorsunuz fakat yok böyle birşey hasta değilsiniz ve ayaklarınız ve dizleriniz hala ağrımaya devammı ediyor. İşte nedeni düz ayakkabılar. Düzmdüz ayakkabı giymek vücudun postürünü bozacağından diz ve ayak ağrılarına neden olur.

* Taktığımız yüzüklerin vücudumuzda ağrılara neden olabileceğini biliyor muydunuz? Takılan yüzüğün yapıldığı malzeme önemlidir. Ayrıca yüzüğün parmağı sıkması da ağrı nedenidir. Çünkü yüzükler intolerans yaratır ve ağrılara neden olur.

* Erkeklerin pantalonlarının arka cebine cüzdan koyması vücutta ağrı sebebidir. Çok ilginç öyle değil mi? Doktor Erhan Özer arka cebe koyulan cüzdan oturduğunuzda duruş bozukluğu ve ağrı nedenidir diyor.

* Sürekli boyun damarlarınızda ağrılar mı var. Nedeni yüksek yastıkta uyumuş olmanız olabilir. Yastık gece rahat bir uyku ve sabah zinde kalkmak için önemlidir. Boyun sağlığı için yastağınızı iyi seçiniz ağrı nedeni olabilir.

* Bayanların koluna taktığı çantalar büyük tehlikedir. Sürekli tek omuzda taşınan çantanın uyguladığı baskı ve yüz duruş bozukluğuna, omuzlarda ve kollarda ağrılara neden olur.

* Topuklu ayakkabı giymek vücutta ağrı nedenlerinden biridir. Ayaktaki vücut haritası olan refleksoloji uzmanları, ayakta tüm vücudun sinirleri olduğunu ve doğallığı bozmayan ayakkabı giyilmsini tavsiye ediyor. Zira topuklu ayakkabı ayak ağrısı, ayak bilekleri ağrısı, bel ağrısı ve duruş bozukluğu nedeni olabilir.

* Fazla kilolar vücutta ağrı nedenidir. Özellikle bel ve bacak ağrılarına neden olan kilolar, sağlığınızı tehtit eder. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *