ayak detoksu nedir

AYAK DETOKSU NEDİR FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR NEREDE VE NASIL YAPILIR

Detoks kelimesini genellikle diyetlerde ve zayıflama programlarında duymuşsunuzdur. Detoks ölü hücreleri vücuttan atmak diye tabir edilir. Bilimsel açıklaması ise şöyledir; Detoks, organizmamız tarafından üretilen ve dışarıdan aldığımız toksinlerin belirli adale/bölge/organlarda birikerek daha sonra kalıcı bir hastalığa yol açmadan vücudumuzdan atılması, böylece sebep oldukları veya ileride olabilecekleri sorunların önüne geçilmesi uygulamalarına verilen genel addır.

Peki ayak detoksu nedir? Ayak detoksu, detoksun bir çeşidirir aslında. Yine vücutta biriken atık ürün dediğimiz ölü hücrelerin vücuttan atılmasıdır. Çoğumuzun duyduğu bir söz vardır. Toprakta yalın ayak yürüdüğümüzde vücudumuzda biriken negatif enerjiyi atacağımız söylenir. İşte ayak detoksunu bu şekilde düşünün. Birde ayağımızın altında vücudumuzun haritasının bulunduğunu ve herbir organımızı simgeleyen ve oraganla direk bağlantılı olduğu söylenen akupunktur noktaları olduğunu düşünürsek vücudu temizlemek için ayak detoksunun ne denli önemli olduğunu anlarız aslında.www.kadinlariz.com

Prof. Dr. Ahmet Maranki ayak detoksunu şu şekilde açıklıyor. Kozmik Bilim, vücutta biriken toksinlerin doğal yöntemlerle ve yan etkisi olmadan atılmasına önem vermektedir. Uzmanlara göre ayak altında bulunan ve her biri vücudumuzdaki organlarla bağlantılı refleks noktaları toksinlerin vücudumuzdan doğal yöntemlerle atılması için uygundur. Merkezimizde uygulanan ayak detoksu yöntemi ile sizde toksinlerinizden hızlı bir şekilde arınabilir ve ileri de değişik sorunlar şeklinde baş gösterebilecek bir çok hastalığa karşı önlem alabilirsiniz.

Beslenmede yapılan yanlışlar ve stresten dolayı vücudumuzda aşırı miktarlarda diasetik, laktik, pirüvik, ürik, karbonik, asetik, bütirik ve hepatik asitler gibi atık ürünleri biriktirme ve depolamaya eğilimliyizdir. Yaşlanırken, hastalıktan kaçınmak ve zindeliğin korunması, vücudun her tarafında alkalik bir ortamın muhafaza edilmesini gerektirir ki bu da her gün kumsalda yürümediğiniz sürece günümüzün yüksek teknolojili, aşırı stresli, toksik toplumumuz içinde başarılması neredeyse imkânsız bir şeydir.

İyon Temizliği, tamamıyla kumsal boyunca yürürken oluşan ortamın tam olarak aynısını oluşturur, ama daha kuvvetli bir şekilde, çünkü ayaklarınız suyun içinde üretilen iyonlarla direkt temastadır. Cihazın üretmiş olduğu negatif iyonlar ayak altı salgı bezlerinden içeri nüfuz ederek vücudunuzda ve organlarda biriken toksinlerin suya çekilmesini sağlar.

Ayak Detoksu Nerede Yapılır:

Uygulama hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0212 521 29 29 no’lu hattımızı arayabilirsiniz. Randevunuzu aldıktan sonra Topkapı’da bulunan Kozmik Yaşam Merkezi’nde yarım saat süren seansa katılarak toksinlerinize elveda diyebilirsiniz.
www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *