terlemeye iyi gelen pratik çözümler

TERLEMEYE EVDE YAPILAN DOĞAL YÖNTEMLER NELERDİR

Bazı insanlar yapısı gereği çok terler ve bundan rahatsızlık duyarlar. En büyük sebebi heyecanlanmak olan terleme, bazen ter bezleri ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Terleme nedeninizi öğrenmek için bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederiz. Ancak tıbbi muayeneden geçtiniz ve hiçbir sağlık sorununuz yok. Fakat hala sürekli terliyorsunuz. Sürekli terlemekten memnun değilsiniz ve artık terlemek istemiyorsunuz. İşte bu durumda size doğal önerilerimiz var. Evde kolalıkla yapabileceğiniz terlemeye bitkisel çözüm yöntemleri ile terleme problemine son verebilirsiniz.

Terlemeye İyi Gelen Bitki Kürleri:

* Bal ile tatlandırılmış adaçayı terleme sorununa çok iyi gelir.
* Sabah ve akşam birer bardak yeşil çay içmekte faydalı olacaktır.
* Gün boyu terlememek için her sabah bir fincan domates suyu içilir. Antioksidan bakımından zengin olan domates, ter bezlerinin aktivitesini düzenler.
* Hergün bir avuç üzüm yiyin. Üzüm vücudu serin tutmaya yardımcı olur.
* Fazla miktarda terleyen el ve ayaklarınızı demleyip soğuttuğunuz çay içinde bekletin. Çayın içinde bulunan tannik asit en iyi ter önleyicilerden biridir.
* Banyoda son durulanma suyuna adaçayı yaprakları ekleyin.
* Koltuk altlarını düzenli olarak elma sirkesi ya da karbonat ile yıkayın.
* Koltuk altlarınızı geceden limon suyu ya da şap ile ovarak sabah yıkayın.
* Birer tutam meşe ağacı kabuğu, okaliptüs yaprağı ve ceviz yaprağını yaklaşık 2 litre suda kaynatın. Süzdükten sonra bir o kadar da soğuk su ekleyerek çok terleyen bölgeleri bu suyla yıkayın. Bu karışımda terleme için doğal çözüm yöntemidir.www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *